/ ALLPLAN 2023

BİRLİKTE TASARLAMAK VE İNŞA ETMEK İÇİN AEC PLATFORMUNUZ

ALLPLAN 2023 YENİ ÖZELLİKLER

ÜSTÜN İNŞAAT İÇİN ÇOK MALZEMELİ ÇÖZÜM

Allplan 2023, mimarlar, mühendisler, prefabrik tesisler ve inşaat şirketleri arasında çok sayıda yenilik ve iyileştirme sağlayan disiplinler arası işbirliği için bağlantı platformudur. Çok malzemeli bir çözüm olarak Allplan, duvarcılıktan yerinde dökme betona, çelik ve ahşap konstrüksiyona ve - ilk kez - prekast betona kadar her şeyi kapsar. Farklı malzemeleri ve yapım yöntemlerini tek bir ortak modelde koordine etme yeteneği, mimarların yapı malzemelerinin ekonomik ve sürdürülebilir kullanımını daha erken ve çevresel gerekliliklere uygun olarak daha iyi düşünmelerini sağlar. Mühendisler ve inşaat şirketleri, doğrudan mimarların tasarımı üzerine inşa edebilir ve bunu yapısal analiz ve detaylandırma, MEP mühendisliği, prefabrikasyon ve inşaat için temel olarak kullanabilir. Allplan, ilk fikirden tamamlanan projeye kadar tüm süreç boyunca iş akışlarını destekleyerek zaman, maliyet ve malzeme tasarrufu sağlar.

Allplan 2023 is the connecting platform for interdisciplinary collaboration between architects, engineers, precast plants and construction companies that delivers numerous innovations and improvements. As a multi-material solution, Allplan covers everything from masonry, cast-in-place concrete to steel and timber construction and - for the first time - precast concrete. The ability to coordinate different materials and construction methods in one common model enables architects to better consider the economical and sustainable use of building materials, earlier, and in accordance with environmental requirements. Engineers and construction companies can build directly on the architects' design and use it as the basis for structural analysis and detailing, MEP engineering, prefabrication and construction. Allplan supports workflows across the entire process from the initial idea to the completed project, enabling time, cost, and material savings.

BİNA TASARIMI

Infrastructure_Design

ALTYAPI TASARIMI

Construction_Planning.jpg

ŞANTİYE PLANLAMASI

User-Experience

KULLANICI DENEYİMİ

Mimarlar için yenilik ve iyileştirme vurguları, yenileme projeleri için arazi araştırması ve nokta bulutu verilerinin hızlandırılmış işlenmesini, karmaşık boşlukların daha hızlı modellenmesini ve Allplan ile Solibri arasında gerçek zamanlı BIM işbirliğini içerir. Güçlü görselleştirme ve animasyon geliştirmelerinin yanı sıra Lumion ile gerçek zamanlı senkronizasyon, konseptlerin müşterilerle daha çekici ve başarılı sunumlarını destekler.

Strüktürel mühendisler ve detaycılar, donatıların otomatik detaylandırılması için zaman kazandıran yeni gelişmelerden özellikle faydalanacaktır. Ayrıca, yeni bir yapısal çelik bağlantı aracı Toolbox, üstün doğruluk sağlar ve proje ortaklarıyla iletişimi geliştirir. Önceden ayrı olan prekast çözüm Planbar'ı entegre ederek, otomatik plan oluşturma ile birlikte merdivenler, kolonlar, döşemeler ve duvarlar dahil yapısal prekast elemanların optimal tasarımı artık mümkün.

GÖRSELLEŞTİRME

MÜKEMMEL GÖRSELLERLE MÜŞTERİLERİ ETKİLEYİN

Müşterileri yaratıcı fikirlere ikna etmek, genellikle, açıklama gerektiren 2B planlar yerine, projenin gerçeğe olabildiğince yakın atmosferik görselleştirmeleriyle elde edilir. Allplan 2023 ile son derece güçlü görselleştirme seçenekleri kapsamlı bir şekilde geliştirildi. Örneğin, bloom ve mercek parlaması, alan derinliği ve hacimsel sis gibi görselleştirme efektleri artık animasyonun yanı sıra Realtime Render ve CineRender ile de kullanılabilir. Yeni eklenenler, daha fazla profesyonel malzeme ayarlarıdır. Değişiklikler sırasında CineRender ile etkileşim önemli ölçüde hızlandırıldı. Ek olarak, Lumion LiveSync bağlantısının entegrasyonu, Allplan sahnelerini ve bunların Lumion'daki değişikliklerini gerçek zamanlı olarak izleyerek görselleştirme iş akışını iyileştirir.

PREFABRİK

ALLPLAN'DE YENİ: OTOMATİK PREKAST ELEMAN TASARIMI

Allplan 2023 versiyonu, prefabrik planlama için çok sayıda fonksiyonun entegrasyonu ile karakterize edilir. Özellikle Prekast alanındaki en yenilikçi planlama çözümlerinden biri olan Planbar'ın tüm fonksiyon yelpazesi Allplan'e dahil edilmiştir. Sonuç olarak, mühendislik ofisleri ve prekast fabrikaları artık herhangi bir karmaşıklıktaki prekast beton elemanlarını doğrudan Allplan'de tasarlayabilir. Allplan, üretim için eleman planlarını otomatik olarak oluşturur ve tanımlayıcı, prekast elemanların kendi özel fikstürleri ve donatıları ile diğer objelerle aynı olup olmadığını kontrol etmek için kullanılabilir. Planbar ve Allplan'i birleştirmek sadece proje koordinasyonunu basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda yeni, daha da verimli iş akışları sağlar. Örneğin, prefabrik elemanlar, PythonParts'ın yanı sıra Allplan'deki fonksiyonlar kullanılarak zaman kazandıran bir şekilde oluşturulabilir.
Ortak sürüm, mevcut Planbar kullanıcılarına sayısız avantaj sunar: Bimplus veya Allplan Share gibi ek Allplan araçlarına ve ayrıca maliyet planlaması, inşaat yapıları ve çok daha fazlası için ek işlevlere erişim sağlarlar. Kurulum ve lisanslama yalnızca bir kez gerekli olduğundan, yönetim çabası da önemli ölçüde daha düşüktür.
Prekast tesisleri, Allplan'deki fonksiyon yelpazesine ek olarak, Allplan Prekast ürünü ile yüksek otomasyonlu duvar ve döşeme üretimi için karmaşık planlama iş akışlarının yanı sıra üretim makinelerine çok sayıda arayüz alır.

PREFABRİK

VERSİYON 2023'TE YENİ PREKAST FONKSİYONLARI

Allplan 2023'te prekast fonksiyonlarının entegrasyonuna ek olarak Prekast alanında başka yenilikler de var. Örneğin öne çıkan özelliklerden biri, merdiven çizimlerini (2B veya 3B) yorumlayan ve analiz eden Akıllı Dönüştürücüdür. Daha sonra gerekirse açıları düzeltir ve çizimleri üretilebilir, tam parametrik merdiven modellerine dönüştürür. Prekast merdivenler tasarlamak hiç bu kadar kolay ve verimli olmamıştı.
Ek olarak, pafta kataloğu çok sayıda ayar seçeneğiyle genişletildi. Sonuç olarak, eleman planları için yerleşimler daha da bireysel olarak tasarlanabilir.
Montaj parçaları artık Python betikleri ile oluşturulabilir. Bu, fikstür işlevselliği ile ilgili olarak tamamen yeni perspektifler açar. Tanımlanabilir kurallar otomasyon derecesini arttırır. Örneğin, Allplan bir çelik levhanın boyutlarına göre gerekli delikler için doğru konumları ve çapları otomatik olarak hesaplayabilir. Parametrik boyut değişikliklerinin uygulanması da artık çok kolay.

DONATI/YERİNDE DÖKÜM BETON

OTOMATİK DONATILANDIRMA SAYESİNDE ARTIRILMIŞ VERİMLİLİK

Donatı detaylandırma, yüksek iş yükü ve son teslim tarihi baskısı ile karakterize edilir. Otomatik donatılandırma, yinelenen görevlerin daha kısa sürede güvenilir bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Allplan 2023 ile artık aynı anda birden fazla kolon ve tek tip duvarın donatılandırılması bile mümkün. Ayrıca, ayrıntılı olarak çok sayıda iyileştirme var. Örneğin, kolonlar artık birden fazla etriye tipine sahip olabilir ve sürekli kirişler de tek bir iş adımında donatılandırılabilir.
BIM projelerinde artan gereksinimlerle ilgili olarak, donatılandırmanın niteliği kapsamlı bir şekilde revize edilmiştir. Yeni sürüm yöneticisi, yalın inşaat projelerinde donatıların döngüsel olarak doğru sıralanmasını destekler. Ek olarak, ayrıntılarda çeşitli iyileştirmeler vardır, örneğin, farklı işaret numaralarına sahip birkaç çokgen yerleşimi, tek bir işaret numarasıyla tek bir çokgen yerleşimde birleştirilebilir.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

YAPILANABİLİRLİĞİ TASARIM AMACIYLA VERİMLİ BİR ŞEKİLDE TAŞIYIN

Kullanıcılar artık, çelik strüktürel çerçeveleme durumlarını doğru bir şekilde modellemek için gerekli olan Strüktürel Çerçeveleme Elemanlarının Başlangıç ve Bitiş Açılarını özelleştirme olanağına sahiptir. Bağlantı Araç Kutusu artık Delikler ve Bitiş Koşulları belirleme özelliğini içerir. Bu özellikler, Mühendislerin çoğu Çelik Bağlantıyı LOD 300 ve üzerinde modellemesine yardımcı olarak detaycılar, imalatçılar, MEP mühendisleri ve diğer BIM paydaşlarıyla işbirliği yaparken iletişimin doğruluğunu ve verimliliğini artırır.
Ayrıca, Bağlantı Araç Kutusu Python ile yazılmıştır ve kullanıcılar ve geliştiriciler tarafından genişletilebilir. Kolon Ekleme Plakası ve Taban Plakası örnekleri, uzantı geliştirmeye başlamaya yardımcı olmak için Allplan 2023 ile birlikte gelmiştir.

MODELLEME

BOŞLUKLARI DAHA HIZLI VE ESNEK MODELLEYİN

Bina modelleri, pencereler, kapılar, cepheler veya teknik ekipman için çok sayıda boşluk içerir. Köşe pencereleri ve duvar veya döşeme girintileri gibi özel açıklıklar ve bunların lentolar, kirişler veya kaplamalar gibi alt objeleri, özellikler paleti kullanılarak boyutlar ve temsiller açısından artık daha hızlı, rahat ve esnek bir şekilde uyarlanabilir.

GÖRÜNÜMLER VE KESİTLER

GÖRÜNÜM VE KESİTLERİN ANINDA ÖLÇÜLENDİRİLMESİ

Bir proje süresince, bina modelinden sayısız görünüm ve kesit üretilir. Bu süreci mümkün olduğunca zaman kazandıran ve hassas hale getirmek için kapsamlı optimizasyonlar yapılmıştır: Örneğin, artık herhangi bir yüzeye dik veya ölçülendirme çizgileriyle otomatik olarak görünümler ve kesitler oluşturulabilir. Görünürlük ve etiketler için çok sayıda yeni seçenek var. Ek olarak, zamandan tasarruf etmek için özellikler paleti kullanılarak çoklu görünümler ve kesitler için birçok özellik değiştirilebilir.

DÖKÜMANTASYON

METİN LİDERLERİYLE VERİMLİ ÇALIŞMA

Metin liderleri, aynı yerde birçok bilginin görüntülenmesi gerektiğinde özellikle yararlıdır. Allplan 2023 ile metin liderleri, örneğin ölçekleri hareket ettirmek veya değiştirmek artık çok daha hassas olacak şekilde kapsamlı bir şekilde revize edildi. Birkaç objeyi aynı anda etiketlemek için metin liderlerini kullanmak bile mümkündür.

ARAYÜZLER

GÜVENİLİR İŞBİRLİĞİ İÇİN OLASI EN İYİ OPEN BIM İŞ AKIŞLARI

OPEN BIM ve özel formatlarla veri alışverişi için mümkün olan en iyi desteği sağlamak için Allplan arayüzleri kapsamlı bir şekilde güncellendi. IFC, DWG ve DGN formatları için Allplan artık inşaat sektöründeki 1250 şirketin bir birliği olan Open Design Alliance'ın mevcut kütüphanelerini kullanıyor. openBIM projelerindeki güvenilir işbirliği, IFC4 Referans Görünümü'nün dışa aktarımı için BuildingSMART sertifikasına sahiptir. Yapısal analiz yazılımı ile etkileşim için, şu anda 16 yazılım firması tarafından desteklenen SAF formatı tanımlanmıştır. Ayrıca mülkiyet sınırları olan kadastro verileri SHP formatında içe aktarılabilir. Yeni IFC4precast arayüzü, kullanılan üretim tesislerinden bağımsız olarak model tabanlı veri alışverişini mümkün kılar. Ayrıca, Almanya için XPlanung desteği (2022 4. çeyrek için planlanıyor), Çek standardına uygun nitelik şablonları ve ABD için aSa ve Soule formatlarında donatı aktarımında iyileştirmeler gibi çeşitli ülkeler için özel geliştirmeler gerçekleştirildi.

NİTELİKLER

NİTELİKLERİN AYARLANMASI VE YERELLEŞTİRİLMESİ DAHA KOLAY

İlişkilendirme, BIM uyumlu tasarım için merkezi öneme sahiptir. Her Allplan versiyonu ile iş akışları bu nedenle daha da optimize edilir ve daha kullanıcı dostu hale getirilir. Mevcut yenilikler, artık doğrudan Allplan'de tanımlanabilen kullanıcı tanımlı özellik setlerini içerir. Netliği artırmak için içe aktarılan nitelikler gruplar halinde görüntülenir. Basitleştirilmiş yerelleştirme için formüller artık dilden bağımsızdır.

İŞBİRLİĞİ

ALLPLAN VE SOLIBRI ARASINDA GERÇEK ZAMANLI BIM

BCF dosyalarını içe ve dışa aktarmak yerine, Allplan* Konu Yöneticisinin Solibri BCF Live Connector ile bağlantısı artık Solibri'de model kontrolü sırasında tanımlanan sorunların doğrudan Allplan'deki konu iş akışına aktarılmasına izin veriyor. Böylece konular doğrudan Allplan'de değerlendirilebilir ve işlenebilir, düzenlenebilir ve düzeltilebilir. *Bimplus Pro lisansı gereklidir. Bimplus Pro lisansı YGA veya Aboneliğe dahildir.

/ ALLPLAN 2023

BİRLİKTE TASARLAMAK VE İNŞA ETMEK İÇİN AEC PLATFORMUNUZ

ÜSTÜN İNŞAAT İÇİN ÇOK MALZEMELİ ÇÖZÜM

ALLPLAN'İ ÜCRETSİZ DENEYİN Tek bir platformda disiplinler arası AEC ekip çalışması Malzemelerin ve yapım yöntemlerinin üstün koordinasyonu Gelişmiş BIM iş akışları ve gerçek zamanlı işbirliği Allplan 2023'ün tam sürümünü 30 gün boyunca ücretsiz ve herhangi bir yükümlülük altına girmeden test edin. Sadece yazılımı indirin ve tüm avantajları kendiniz yaşayın.

error: Content is protected !!
vulkan vegas, vulkan casino, vulkan vegas casino, vulkan vegas login, vulkan vegas deutschland, vulkan vegas bonus code, vulkan vegas promo code, vulkan vegas österreich, vulkan vegas erfahrung, vulkan vegas bonus code 50 freispiele, 1win, 1 win, 1win az, 1win giriş, 1win aviator, 1 win az, 1win azerbaycan, 1win yukle, pin up, pinup, pin up casino, pin-up, pinup az, pin-up casino giriş, pin-up casino, pin-up kazino, pin up azerbaycan, pin up az, mostbet, mostbet uz, mostbet skachat, mostbet apk, mostbet uz kirish, mostbet online, mostbet casino, mostbet o'ynash, mostbet uz online, most bet, mostbet, mostbet az, mostbet giriş, mostbet yukle, mostbet indir, mostbet aviator, mostbet casino, mostbet azerbaycan, mostbet yükle, mostbet qeydiyyat