Mimarlık için BIM çözümleri

ALLPLAN, tüm tasarım sürecini kapsayan ve proje ortaklarıyla işbirliğini yeni bir düzeye taşıyan mimarlar için çözümler geliştirir.

MİMARLIK YAZILIMI

Her görev için doğru araç

 

Mimari tasarımın kapsamı, bireysel yapılardan seçkin dönüm noktası projelerine kadar uzanmaktadır. Her ikisi de maksimum bilgi birikimi, yenilik ve yaratıcılık gerektirir. Bunu başarmak için mimarların hem 2B hem de 3B olarak çalışabilmeleri, tasarım ortaklarıyla verimli bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve en iyi tasarım kalitesini sunabilmeleri gerekir. ALLPLAN, tüm bu görevler için ideal yazılım çözümlerini sunar.

> Özellikle çalışma çizimlerinde eşsiz bilgi kalitesi
> Tüm disiplinlerde verimli işbirliği için açık BIM platformu
> Doğru maliyetlendirme için hassas malzemeler

Aşağıda ayrıntılı ürün bilgileri, referanslar ve ilham verici referans projeleri bulacaksınız.

Çözüm portföyümüz
Mimarlık için

Mimarlar

MİMARLAR İÇİN YARATMA KONSEPTİ

Doğru dokümantasyon yoluyla projeleri konseptten sahaya daha başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için detaylandırma hassasiyeti ile birlikte yenilikçi konseptler geliştirmek için yaratıcı özgürlük. Dijital iş akışları, mimarlar için tasarımda başarının anahtarıdır. OpenBIM yaklaşımı sayesinde tüm proje ortakları sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilir ve böylece birlikte daha fazla kalite ve doğruluk elde edebilir. Varyantlar ve değişiklikler, birden fazla model arasında koordinasyon sağlanarak önemli ölçüde basitleştirilir. Verimli bir ayrıntılı tasarım, proje süresini optimize eder ve maliyet tasarrufu sağlar. Allplan ile…

> İhtiyaçlarınıza göre 2B veya 3B olarak tasarlayın
> Projelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde görselleştirin
> Eşsiz modelleme hassasiyeti ve ayrıntılı çıktı
> Farklı disiplinler arasında sorunsuz bir şekilde birlikte çalışın
> Zamandan tasarruf edin ve inşaat için tasarım kalitenizi artırın

csm_Gissenturm_0498e7c62e

Giessen Tower

"Birçok Allplan aracı, modelleri verimli bir şekilde geliştirmemize ve 3D görselleştirmeyi kullanarak planlarımızı kolayca kontrol etmemize yardımcı oluyor."

Matthias Moog, atelier ww

csm_Skytower_d913ae4ec4

SKY Tower

"İlk taslaktan çalışma çizimlerine kadar Allplan'ı kullandık."

Mike Geer, KMB

csm_The-Circle_a5eb9a2d36

The Circle

Modeli Allplan ile 3D olarak tasarlamamız sayesinde, bu zorlukları verimli bir şekilde ele alabiliyoruz."

Daniel Zweifel, RLC

previous arrow
next arrow

Allplan Mühendislik Avantajları

BIM destekli tasarım

Allplan, inşaatta gecikmeleri önleyerek, tasarım aşamasında bile hataları ve çelişkileri erkenden göstererek, önce sanal sonra gerçekte inşa etmenizi sağlar.

Sınırsız modelleme

Siemens’in güçlü Parasolid modelleme çekirdeği, hassasiyet ve performansı artırırken 3D modeller oluştururken size daha fazla özgürlük sağlar.

csm_3d_aa5cc5908b

En üst düzeyde donatılar

Donatı, fikstür ve gerekirse kirişlerle tamamlanmış entegre bir 3B model, mümkün olan en yüksek tasarım güvenilirliğini ve netliğini sağlar.

KEŞFEDİN
ALLPLAN ÜRÜN SUNUMU

Daha iyi yapılı bir çevre için tasarım çözümleri

Allplan, inşaat sektörünün zorluklarını karşılamak ve dijital dönüşümden yararlanmak için nihai BIM çözümüdür. BIM yazılımı ve ALLPLAN’ın sektör lideri işbirliği ve entegrasyon araçları ideal kombinasyonu oluşturur.

Allplan Bimplus, tüm disiplinlerin proje oluşturmada verimli bir şekilde işbirliği yapması için nihai açık BIM platformudur. BIM modeli verileri, bilgileri, belgeleri ve görevleri, tüm bina yaşam döngüsü boyunca merkezi olarak yönetilir.