İnşaat Mühendisliği için BIM çözümleri

ALLPLAN, karmaşık geometrili beton yapıların verimli bir şekilde modellenmesi, donatılandırılması ve detaylandırılması için inşaat mühendisliği alanındaki mühendisler için çözümler geliştirmektedir. Ürünler ayrıca disiplinler arası işbirliği alanlarını da kapsar.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAZILIMI

Büyük inşaat projelerinin verimli bir şekilde kontrol altına alınması

Altyapı projeleri, büyüklükleri, karmaşıklıkları ve birden fazla ekibin katılımı nedeniyle özel bir zorluğu temsil eder. Bu alanda çalışan mühendisler, doğru iş akışları ve yüksek model kalitesi ile binalar, altyapı ve köprüler ile ağır inşaat projelerinde karmaşık tasarımları verimli bir şekilde planlamalıdır. ALLPLAN, bu görevler için ideal yazılım çözümlerini sunar.

> Beton yapıların hızlı ve verimli modellenmesi, donatılandırılması ve detaylandırılması
> Boyuna ve enine kesitleri kolayca tanımlayın
> Tüm disiplinlerde verimli işbirliği için BIM platformunu açın

Aşağıda derinlemesine ürün bilgileri, referanslar ve ilham verici referans projeleri bulacaksınız.

Çözüm portföyümüz
Inşaat mühendisliği için

İnşaat Mühendisleri

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ İÇİN AÇIK BIM ÇÖZÜMÜ

Entegre, dijital iş akışları, inşaat sektöründeki zorlukların üstesinden gelmenin anahtarıdır. Açık, esnek yazılım araçları ile proje ortakları ile disiplinler arası işbirliği yeni bir seviyeye ulaşıyor. Modeller ve çizimlerle esnek çalışma sayesinde değişim süreçleri temelde basitleştirilir. ALLPLAN’ın sunduğu çözüm…

> Dijital ekiplerde entegre çalışma
> İhtiyaçlarınıza göre 2B veya 3B olarak tasarlayın
> Zaman tasarrufu ve artırılmış tasarım kalitesi

csm_Aare-bridge_a8c0f3674a

Aare Bridge
"Allplan'ın 3D modellere yaklaşımıyla, kalıp, güçlendirme ve ön gerdirme için geometrinin doğruluğunu garanti edebildik ve tüm bileşenleri düzgün bir şekilde oluşturabildik."

Rudolf Vogt, Co-owner of ACS-Partner

csm_Gotthard_1b797ba580

Gotthard Base Tunnel

"Allplan Engineering'i kullanarak büyük miktarda veriyle sorunsuz bir şekilde başa çıkmayı başardık."

Raphael Wick, Gähler und Partner AG

Raphael Wick, Gähler und Partner AG

csm_Versamertobel-Bruecke_91c5f7038f

Versamertobel Bridge
"Allplan, özellikle dik eğimli zeminlerdeki temellerin tasarımının 3 boyutlu tasviri için olduğu kadar karmaşık geometrik detaylar için ve donatı çarpışmalarını ortadan kaldırmak için de kullanışlıydı."
Oliver Müller, Dipl. Bau-Ing. ETH/SIA, P.E. at dsp Ingenieure

previous arrow
next arrow

Allplan Mühendislik Avantajları

BIM destekli tasarım

Allplan, inşaatta gecikmeleri önleyerek, tasarım aşamasında bile hataları ve çelişkileri erkenden göstererek, önce sanal sonra gerçekte inşa etmenizi sağlar.

Sınırsız modelleme

Siemens’in güçlü Parasolid modelleme çekirdeği, hassasiyet ve performansı artırırken 3D modeller oluştururken size daha fazla özgürlük sağlar.

csm_3d_aa5cc5908b

En üst düzeyde donatılar

Donatı, fikstür ve gerekirse kirişlerle tamamlanmış entegre bir 3B model, mümkün olan en yüksek tasarım güvenilirliğini ve netliğini sağlar.

KEŞFEDİN
ALLPLAN ÜRÜN SUNUMU

Daha iyi yapılı bir çevre için tasarım çözümleri

Allplan, inşaat sektörünün zorluklarını karşılamak ve dijital dönüşümden yararlanmak için nihai BIM çözümüdür. BIM yazılımı ve ALLPLAN’ın sektör lideri işbirliği ve entegrasyon araçları ideal kombinasyonu oluşturur.

Allplan Bimplus, tüm disiplinlerin proje oluşturmada verimli bir şekilde işbirliği yapması için nihai açık BIM platformudur. BIM modeli verileri, bilgileri, belgeleri ve görevleri, tüm bina yaşam döngüsü boyunca merkezi olarak yönetilir.

AX3000

AX3000, Allplan için bina hizmetleri mühendisliğinin tüm yönlerini sağlayan tam entegre bir eklentidir: havalandırma, ısıtma, elektrik, sıhhi tesisat ve sprinkler sistemleri.

DAHA FAZLA BİLGİ

error: Content is protected !!