Yapı Mühendisliği için BIM çözümleri

ALLPLAN, verimli 3B donatılandırma ve proje ortaklarıyla sorunsuz işbirliği için yapı mühendisliği alanındaki mühendislere entegre çözümler sunar. Diğer ürünler arazi, lisansların ortak kullanımı ve eş zamanlı proje çalışması gibi alanları kapsar.

YAPI MÜHENDİSLİĞİ YAZILIMI

En üst düzeyde inşaat

Yapı inşaat projeleri giderek daha karmaşık ve talepkar hale geliyor. Ortaya çıkan gereksinimleri karşılamak için mühendislerin hassas ve verimli tasarımlar geliştirmesi gerekir. Hem 2B hem de 3B olarak çalışabilmeli, proje ortaklarıyla verimli bir şekilde iletişim kurabilmeli ve en iyi tasarım kalitesini sunabilmelidirler. ALLPLAN, tüm bu görevler için ideal yazılım çözümlerini sunar.

> Tek bir yazılım çözümü ile modeller, çalışma çizimleri ve detaylı donatılandırma
> Tüm disiplinlerde verimli işbirliği için açık BIM platformu
> Güncel belgeler ve profesyonel görselleştirmeler
> Arazi ve takımlar arası işbirliği seçenekleri

Aşağıda derinlemesine ürün bilgileri, referanslar ve ilham verici referans projeleri bulacaksınız.

Yapı mühendisliği için
çözüm portföyümüz

 

Yapı Mühendisleri

YAPI MÜHENDİSLERİ İÇİN AÇIK BIM ÇÖZÜMÜ

Entegre, dijital iş akışları, inşaat sektöründeki zorlukların üstesinden gelmenin anahtarıdır. Açık, esnek yazılım araçları ile proje ortakları ile disiplinler arası işbirliği yeni bir seviyeye ulaşıyor. Modeller ve çizimlerle esnek çalışma sayesinde değişim süreçleri temelde basitleştirilir. ALLPLAN’ın sunduğu çözüm…

>Dijital ekiplerde entegre çalışma
>İhtiyaçlarınıza göre 2D veya 3D olarak tasarlayın
>Zaman tasarrufu ve artan tasarım kalitesi

Bir bakışta Allplan’ın avantajları

Sorunsuz tasarım süreci

Allplan, ilk taslaktan son genel düzenlemeye ve donatı çizimlerine kadar tüm tasarım sürecini tek bir sistemde destekler.

Reinforcement at the highest level

An integrated 3D model, complete with reinforcement, fixtures, and if necessary tendons, provides the highest possible design reliability and clarity.

Etkileyici tasarım belgeleri

Güçlü pafta ve tasarım araçları, çalışmanızın değerini açıkça görünür kılan yüksek kaliteli tasarım belgeleri oluşturmanıza olanak tanır.

KEŞFEDİN
ALLPLAN ÜRÜN SUNUMU

Daha iyi yapılı bir çevre için tasarım çözümleri

Tesisat mühendisliği için Allplan çözüm portföyü

Allplan, inşaat sektörünün zorluklarını karşılamak ve dijital dönüşümden yararlanmak için nihai BIM çözümüdür. BIM yazılımı ve ALLPLAN’ın sektör lideri işbirliği ve entegrasyon araçları ideal kombinasyonu oluşturur.

Allplan Bimplus, tüm disiplinlerin proje oluşturmada verimli bir şekilde işbirliği yapması için nihai açık BIM platformudur. BIM modeli verileri, bilgileri, belgeleri ve görevleri, tüm bina yaşam döngüsü boyunca merkezi olarak yönetilir.
Allplan License Server

Allplan Lisans Sunucusu, lisanslarınızın etkin yönetimini ve optimum kullanımını sağlar. Lisans sunucusu, kurumsal ağdaki lisanslara güvenli erişim sağlarken, ofis dışındaki lisanslar için esnek kullanım sunar. Bir kullanıcı programı ağda başlattığında, lisans sunucusundan serbest bir lisans sorgulanır. Varsa, ağ kullanıcıya Allplan için bir lisans sağlar. Daha sonra kullanım bittiğinde, lisans tekrar sunucuya iade edilir ve diğer kullanıcıların kullanımına sunulur.

Allplan Workgroup Manager

CAD iş istasyonlarının yerel ağlarda (LAN) ve İnternet üzerinden organizasyonunu üstlenir. Orta ve büyük ölçekli planlama ve inşaat firmalarında net sinerji etkileri yaratır. Bireysel bir ağ iş istasyonunda çalışmak, normal bir bireysel istasyonda çalışmak kadar basittir. Workgroup Manager’ın ana avantajı, proje verilerinin ve kullanıcıların ve erişim seçeneklerinin merkezi olarak yönetilebilmesidir. Ağ üzerinden verilere tüm erişim şeffaftır.

error: Content is protected !!