İNŞAAT ENDÜSTRİSİ İÇİN BIM YAZILIMI

Önemli Bilgiler & Bağlantılar

TASARIMDAN İNŞAATA

BIM Bridge Workflow

webinar

  • Parametric Modelling with Allplan Bridge,
  • Structural analysis in Allplan Bridge ,
  • Reinforcement design and code checking,
  • Detailing and rebar modeling ,
  • Drawing production ,
  • BIM bridge model
Play Video

İlk web semineri olan Parametrik modellemede, çok disiplinli bir modelin nasıl oluşturulacağı gösterilecektir. Model her ikisi için de kullanılacaktır; yapısal analiz ve diğer yandan detaylandırma, donatı modelleme ve çizim paftası için.

Yeni destek platformumuz hizmette…

/ ALLPLAN TÜRKİYE DESTEK

Her türlü soru, talep ve teknik destek hizmetleri için bu platform üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

/ KOLAYCA ALLPLAN ÖĞRENİN

ALLPLAN EĞİTİM VİDEOLARI

DEMO PROJESİ İLE EĞİTİM

Daha sonra Allplan'i kendiniz denemek isterseniz, Allplan'i bir deneme lisansı ile kurun. Kurulum sırasında demo projesi Hello Allplan! 2023 doğrudan kurulur ve açılabilir. Böylece tüm işlevleri hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleyebilir ve deneyebilirsiniz.

© Bauart Architekten und Planer AG | © dsp Ingenieure & Planer AG, ZH, Flughafen Zürich AG, ZH
Play Video about Allplan 2023
© Bauart Architekten und Planer AG | © dsp Ingenieure & Planer AG, ZH, Flughafen Zürich AG, ZH

WEBİNARLAR

Allplan Çevrİmİçİ Eğİtİm

Şimdi geliştirilmiş çevrimiçi webinalarları keşfedin.

IFC Aktarım El Kİtabı

Sektör paydaşlarının birlikte çalışabilme potansiyelini artırmak, openBIM kültürünü tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla buildingSMART Türkiye tarafından hazırlanan IFC Aktarım El Kitabı yayımlandı!
Yayına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayın.

Allplan’le BIM modellemesİ ve metraj…

İhale, Metraj, Hakediş ve BIM modellemesi için nihai çözüm Allplan ve 2b dwg Converter hızıyla doğru ve kesin metraja yönelik BIM modellemesi e-HakedişPro, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır. Aynı metrajları tekrar tekrar girme devri kapandı! Bir pozun metrajı, bir veya birden çok poz içeriyorsa, pozlara birer köprü yeter. Köprülenmiş metraj cetvelinde yapılan değişiklikler anında her yere yansır.

İmar Yönetmelİğİne Allplan'den BIM Eklentİsİ

2018'de yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğini Allplan tanıyor, projenizi kolayca denetleyin, ruhsatınızı alın. Planla ve Hesapla Allplan ile projelerinizi doğrudan 2018'de yürürlüğe giren Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine uyumlu üreteceksiniz. Saatlerinizi ve hatta günlerinizi vererek yaptığınız hesaplar Allplan'e entegre akıllı yönetmelik eklentisi ile kolayca yapılabiliyor. Çizimin her aşamasında yönetmeliğe uygunluğu raporlamanız mümkün. Metrekare cetvellerinizi otomatik oluşturabilir, projenizde değişiklik yaptığınızda bu hesabı anında güncelleyebilirsiniz.