Building Smart Türkiye

/ ALLPLAN 2023

BİRLİKTE TASARLAMAK VE İNŞA ETMEK İÇİN AEC PLATFORMUNUZ

ALLPLAN 2023 YENİ ÖZELLİKLER

ÜSTÜN İNŞAAT İÇİN ÇOK MALZEMELİ ÇÖZÜM

Allplan 2023, mimarlar, mühendisler, prefabrik tesisler ve inşaat şirketleri arasında çok sayıda yenilik ve iyileştirme sağlayan disiplinler arası işbirliği için bağlantı platformudur. Çok malzemeli bir çözüm olarak Allplan, duvarcılıktan yerinde dökme betona, çelik ve ahşap konstrüksiyona ve - ilk kez - prekast betona kadar her şeyi kapsar. Farklı malzemeleri ve yapım yöntemlerini tek bir ortak modelde koordine etme yeteneği, mimarların yapı malzemelerinin ekonomik ve sürdürülebilir kullanımını daha erken ve çevresel gerekliliklere uygun olarak daha iyi düşünmelerini sağlar. Mühendisler ve inşaat şirketleri, doğrudan mimarların tasarımı üzerine inşa edebilir ve bunu yapısal analiz ve detaylandırma, MEP mühendisliği, prefabrikasyon ve inşaat için temel olarak kullanabilir. Allplan, ilk fikirden tamamlanan projeye kadar tüm süreç boyunca iş akışlarını destekleyerek zaman, maliyet ve malzeme tasarrufu sağlar.

Allplan 2023 is the connecting platform for interdisciplinary collaboration between architects, engineers, precast plants and construction companies that delivers numerous innovations and improvements. As a multi-material solution, Allplan covers everything from masonry, cast-in-place concrete to steel and timber construction and - for the first time - precast concrete. The ability to coordinate different materials and construction methods in one common model enables architects to better consider the economical and sustainable use of building materials, earlier, and in accordance with environmental requirements. Engineers and construction companies can build directly on the architects' design and use it as the basis for structural analysis and detailing, MEP engineering, prefabrication and construction. Allplan supports workflows across the entire process from the initial idea to the completed project, enabling time, cost, and material savings.

BİNA TASARIMI

Infrastructure_Design

ALTYAPI TASARIMI

Construction_Planning.jpg

ŞANTİYE PLANLAMASI

User-Experience

KULLANICI DENEYİMİ

KULLANICI DOSTU

ÖLÇEKLENEBİLİR KULLANICI ARAYÜZÜ SAYESİNDE DAHA YÜKSEK HASSASİYET

Farklı monitör boyutları ve çözünürlükleriyle çalışmak, günlük planlamanın doğal bir parçasıdır. Mümkün olan en yüksek doğruluk ve okunabilirliği elde etmek için doğru ölçeklendirme esastır. Bu, işletim sistemi aracılığıyla her zaman garanti edilmediğinden, Allplan 2023, menüler, simgeler, paletler ve grafik pencereleri gibi tüm öğelerin tam ekran çözünürlüğüne ölçeklenmesini otomatik olarak sağlar. Bu, kullanıcıların modelleme veya görselleştirme sırasında en küçük ayrıntıya kadar hassas bir şekilde çalışmasına olanak tanır. Ayrıca simgeler daha net hale getirildi. Sonuç olarak, Allplan 2023 kendini geliştirilmiş ergonomi ve çekici bir görünüm ile sunar.

ScalableInterface

PERFORMANS

BÜYÜK VERİLERİN GÜVENLİ İŞLENMESİ

Giderek daha karmaşık inşaat projeleri ve daha ayrıntılı planlama eğilimi nedeniyle, veri hacimleri sürekli olarak artıyor ve buna uygun olarak güçlü yazılımlar gerektiriyor. Arazi etütleri veya milyonlarca nokta içeren nokta bulutları belirli bir zorluğu temsil eder. Allplan 2023, bu tür verileri doğrudan grafik kartında işler. Veriler sadece görsel olarak gösterilmekle kalmaz, aynı zamanda noktaları yakalamak ve ölçmek de mümkündür. Bu şekilde, büyük hacimli veriler, zaman gecikmeleri veya bellek limitleri olmaksızın güvenilir bir şekilde işlenebilir.

MODELLEME

VISUAL SCRIPTING İLE ÖNEMLİ ZAMAN VE KALİTE KAZANIMI

Otomatikleştirilmiş iş akışları veya akıllı objeler oluşturmak için Visual Scripting, kullanıcıların programlama bilgisi olmadan görsel olarak kodlama dosyaları oluşturmasına olanak tanıyan çok etkili bir yöntemdir. Yeni Allplan versiyonundaki iyileştirmeler, betiklerin daha iyi anlaşılmasını desteklemekte ve geliştirmeyi basitleştirmektedir. Araç ipuçları, değer göstergeleri ve görsel uyarılar sorun gidermeye yardımcı olur. Yeni Visual Scripting proje dosyası, fikri mülkiyeti koruyabilir, ancak aynı zamanda kasıtsız değişiklikleri de önleyebilir.

KURULUM

İNDİRME VE KURULUM SIRASINDA DAHA FAZLA HIZ

Allplan 2023, kullanıcı tarafından hangi program bileşenlerinin (fonksiyonlar, diller, ülkeye özel ayarlar) gerekli olduğunu önceden belirler. Sadece bunlar indirilir ve kurulur. Bu, ilk program başlangıcını gözle görülür şekilde hızlandırır. Ayrıca, artık Kanada ve Meksika için ülkeye özgü ayarlar da mevcuttur.

/ ALLPLAN 2023

BİRLİKTE TASARLAMAK VE İNŞA ETMEK İÇİN AEC PLATFORMUNUZ

ÜSTÜN İNŞAAT İÇİN ÇOK MALZEMELİ ÇÖZÜM

ALLPLAN'İ ÜCRETSİZ DENEYİN Tek bir platformda disiplinler arası AEC ekip çalışması Malzemelerin ve yapım yöntemlerinin üstün koordinasyonu Gelişmiş BIM iş akışları ve gerçek zamanlı işbirliği Allplan 2023'ün tam sürümünü 30 gün boyunca ücretsiz ve herhangi bir yükümlülük altına girmeden test edin. Sadece yazılımı indirin ve tüm avantajları kendiniz yaşayın.