Building Smart Türkiye

Mimari

Yapı Mühendisliği

Köprü Mühendisliği

Donatı Mühendisliği

Altyapı Mühendisliği

BIM İşbirliği

GÜNDEM 1* -20 EKİM:


Endüstri trendleri, ALLPLAN’ın vizyonu, stratejisi ve konumlandırması hakkında bilgi edinin. AEC sorunlarının bugün ve gelecekte nasıl çözülebileceğini öğrenin.


Keynote konuşmacıları endüstri trendleri, ALLPLAN’ın vizyonu, stratejisi ve konumlandırması hakkında konuşacaklar. AEC sorunlarının bugün ve gelecekte nasıl çözülebileceğini öğrenin. Sorularınızı canlı olarak sahnede yanıtlamak için uzman panelimizi kullanın. Tüm AEC endüstrisindeki diğer mimarlar, mühendisler, prefabrik planlayıcılar ve müteahhitlerle birlikte tartışmak için endüstri uzmanlarıyla çevrimiçi ağ oluşturma oturumumuza katılın.

2:00 - 2:10 pm CEST:

Welcome to the ALLPLAN Global Summit

2:10 - 2:30 pm CEST::

Tasarımdan İnşaata – ALLPLAN ile gelecek

Konuşmacı:

DR. D. SCHNEIDER 
CEO, ALLPLAN

ALLPLAN’ın şirket stratejisi, en son AEC endüstri gelişmelerine nasıl yanıt verdiğimiz ve bugün ve gelecekte daha başarılı projeler sunmak için neden Allplan’a ihtiyacınız olduğunu öğrenin. Benzersiz Allplan platformumuzla, ilk bina veya altyapı konseptlerinden inşaat ve imalat için son detaylı tasarıma kadar tüm “İnşaata Tasarım” sürecini ele alıyoruz.

2:30 - 2:50 pm CEST:

Şehirlerimizde Değişim ve Şans 

Speaker: 
B. BLOCHER
Managing Director & Partner, blocher partners

Kentlerin gelişimi ve sosyolojik değişim de dahil olmak üzere gelişim ve değişim döngülerinin nasıl etkilediği ve deneyimin kentsel tasarımı nasıl etkilediği araştırılacaktır. Farklı deneyim parametreleri, gösterilen örnekler ve gösterilen hibrit yaklaşımlarla ele alınacaktır. Kentsel tasarım, hibrit ve canlandırma yaklaşımlarını içeren yeniden geliştirme ve dönüşüm yaklaşımları sunulacaktır. Şehirlerimizdeki değişim ve şans hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu oturuma katılın.

2:50 - 3:10 pm CEST:

Yaşam Döngüsü Zekası Oluşturma

Speaker: 
V. VÁRKONYI
CDO, Planning & Design Division, Nemetschek Group

Tasarım ve yapım süreci şu anda verimli olmaktan uzak. Paydaşlar, farklı proje aşamaları arasındaki veri kayıplarıyla mücadele ediyor ve veriler etrafında toplama ve işbirliği yapma konusunda zorluklarla karşılaşıyor. Viktor, üç büyük ölçekli proje hakkında fikir veriyor ve veriye dayalı bir yaklaşımın başarılı olmalarına nasıl yardımcı olduğunu gösteriyor. Önemli ölçüde daha iyi sonuçlar için tüm bina yaşam döngüsü boyunca zekadan yararlanmanın faydalarını tartışıyor.

3:10 pm - 3:15 pm CEST:


Short break

3:15 - 3:35 pm CEST:

#Engineer

İsviçre’deki en uzun şantiye

Konuşmacı:

M. SIGRIST
Civil Engineer, Emch+Berger WSB AG

Yakın zamana kadar, Zug East Gölü’ndeki altyapı önlemleri İsviçre’deki en uzun inşaat sahasıydı. Bu 15 km uzunluğundaki proje, 20 aylık inşaatın ardından başarıyla tamamlandı. Bunun sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi ve zamanında teslim edilebilmesi, Emch+Berger’in çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bu heyecan verici proje ve Emch+Berger’deki mühendislerin bu proje için Allplan’ı nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

3:35 - 4:05 pm CEST:

En iyi şekilde inşa edilebilirlik – Allplan 2022 

Konuşmacı:

K. LEA 
SVP Product Management, ALLPLAN

Allplan ürün stratejisi hakkında bilgi edinin, yeni Allplan versiyonu hakkında bilgi edinin ve AEC profesyonellerine nasıl benzersiz faydalar sağladığını öğrenin. ALLPLAN’da ürünlerimiz, BIM aracılığıyla veriye dayalı karar vermeyi ve optimal inşa edilebilirlik sağlama temel değerimize uygun optimum iş akışlarını destekler. Saha arazi planlamasından hassas detaylandırmaya, prekast elemanlara ve inşaat sahasına kadar sorunsuz bir şekilde entegre süreçler aracılığıyla optimize edilmiş inşaatı nasıl desteklediğimizi görün. Müşteri görüşmelerini izleyin ve Allplan 2022’nin endüstri ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını görün.

4:05 - 4:25 pm CEST:

Bina Bilgilerini Verilerle Paylaşarak Sistem Entegrasyonu

 

Konuşmacı:

PROF. DIPL.-ING. R. STEINMANN 
Münih Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde Bina Bilişimi, BuildingSMART Germany, BuildingSMART International Başkan Yardımcısı

Bu sunum, yapı bilgilerini verilerle paylaşmayı öğrendiğimiz/hala öğrendiğimiz bir yolculuğa bir davettir. Tarihin kısa bir incelemesi ile openBIM için temel standartlara yol açan gelişmeler gösterilmektedir. Bu BIM standartlarının günümüzde birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu ve nihayetinde tutarlı verilere dayalı gelişmiş sistem entegrasyonuna nasıl yol açabileceklerini açıklıyor.

4:25 - 4:30 pm CEST:

Shortbreak

4:30 - 4:50 pm CEST:

Yapay Zeka ile Geleceği İnşa Etmek

Konuşmacı:

D. JACOB 
Başkan Yardımcısı Teknoloji ve İnovasyon, İnşaat ve İnşaat Bölümü,Nemetscheck Group

AI, AECO’nun ve Yapılı dünyanın geleceği üzerinde büyük bir etkiye sahip olmaya hazırlanıyor. Yapay Zeka, Makine ve Derin Öğrenme yöntemlerindeki gelişmeler, veri ve olgunlaştırma araçlarının çoğalmasıyla birleştiğinde, sektörümüzün tüm tasarımı yeniden hayal etmesine, inşa etmesine ve işletmesine yardımcı oluyor. Bu oturum, AI alanındaki heyecan verici gelişmelerin ve ilerlemelerin bazılarını vurgulayacak ve gelecekteki yönlere ilişkin düşünceleri paylaşacaktır.

4:50 - 5:10 pm CEST:

#Fabricate #Build

How Digital Tools help Shaping the Future of Prefabrication

Konuşmacı:

W. GIGELLEITNER 

OBERNDORFER Betonfertigteile

 

Avusturya’nın önde gelen prekast üreticisi OBERNDORFER Betonfertigteile, prekast işindeki kilit başarı faktörleri hakkında görüşlerini paylaşacak. Wolfgang Gigelleitner, hem üretim çalışanları hem de üretim robotları için mükemmel veriler üretmek için dijital araçların oynadığı önemli rolü ayrıntılı olarak açıklayacak. Ayrıca Wolfgang Gigelleitner, üretkenliği artırmak için süreçleri harekete geçirmek ve yazılım çözümlerinin teknik bilgi ve kalite ile güvenliği korumaya nasıl yardımcı olduğu hakkında konuşacak.

5:10 - 5:40 pm CEST:

Online Q&A / Expert Panel

Konuşmacılar:

DR. D. SCHNEIDER 
CEO, ALLPLAN

V. VÁRKONYI 
CDO, Planning & Design Division, Nemetschek Group

K. LEA 
SVP Product Management, ALLPLAN

İlgili konular tartışılacak ve sorular ALLPLAN uzmanlarımız tarafından yanıtlanacaktır. Kendinizi gelecekteki endüstri trendlerine nasıl hazırlayabileceğiniz ve ALLPLAN’ın sizi nasıl desteklediği hakkında daha fazla bilgi edinin.

ÇEVRİMİÇİ SORU-CEVAP/UZMAN PANELİMİZ İÇİN SORUNUZU GÖNDERİN
ŞİMDİ SORUNUZU SORUN!

6:00 - 9:00 pm CEST:

Çevrimiçi Ağ

GÜNDEM 2. GÜN* -21 EKİM:

İÇERİK DAHA FAZLA! 4 PARALEL AKIMDA 36 SEANS

Bir ürüne genel bakış elde edin ve ALLPLAN’ın çözümlerinin bugün karşılaştığınız zorlukları çözmek için neler yapabileceğini öğrenin ve sizi geleceği inşa etme taleplerine hazırlayın.

Allplan, yapınızın tüm yaşam döngüsüne hizmet etme konusunda liderdir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla oturum mu var? Bir projenin #Tasarım-, #Mühendislik-, #Üretmek-, #Yap- veya #Çelik  #Design-, #Engineering-, #Fabricate-, #Build- or #Steel  üretim döngüsü ile daha fazla ilgileniyorsanız, rehberlik için hashtag’lere bakın.

Design to Build the Future
Engineer to Build the Future

Akış 1:

Geleceği İnşa Etmek İçin Tasarım

Allplan 2022’deki en son yeniliklerden haberdar olun ve tüm AEC profesyonellerine uygun mimari temalar üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla zamandan tasarruf sağlayan yeni tasarım teknikleriyle becerilerinizi geliştirin.

Akış 2:

Geleceği İnşa Eden Mühendis

Yeni mühendislik teknolojileri aracılığıyla rekabet gücünü artırın ve tüm AEC profesyonellerine uygun mühendislik temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla en yeni yol ve köprü çözümlerinin üretkenliği nasıl artırdığını öğrenin.

Fabricate and Construct the Future
Building the Future in Steel

Akış 3:

Geleceği Üretin ve İnşa Edin

Tüm AEC profesyonellerine uygun prefabrikasyon ve inşaat temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla, inşaatta artan prefabrikasyondan nasıl yararlanacağınızı ve BIM’i pratikte nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

Akış 4:

Geleceği Çelikte İnşa Etmek

SDS2 çözümlerimizin ABD genelindeki çelik projeleri için nasıl tasarım ve detaylandırma verimliliği sağladığını görün. Çelik profesyonellerine uygun çelik detaylandırma, imalat ve inşaat temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla en son endüstri trendlerine hazırlanın.

2:00 - 2:30 pm CEST:

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering #Fabricate #Build

Allplan 2022’deki Yenilikler

Tüm AEC profesyonellerine uygun prefabrikasyon ve inşaat temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla, inşaatta artan prefabrikasyondan nasıl yararlanacağınızı ve BIM’i pratikte nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

Konuşmacı:
D. BITTRICH
Head of PM, ALLPLAN

Allplan ürün stratejisine kısa bir bakışın ardından, altyapı, prefabrikasyon ve inşaat alanlarında ürün sunumunun genişletilmesi sunulacaktır. Bunu, mimarlar, yapı mühendisleri, inşaat mühendisleri, prefabrike imalatçılar ve müteahhitler için Allplan 2022’deki yeni temel özelliklere ve avantajlara genel bir bakış izler.

Akış 2:

#Engineering

Allplan Bridge ile Prekast Kirişli Köprülerin Kolay ve Sezgisel Tasarımı

 

Tüm AEC profesyonellerine uygun prefabrikasyon ve inşaat temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla, inşaatta artan prefabrikasyondan nasıl yararlanacağınızı ve BIM’i pratikte nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

Konuşmacı:
G. STREKELJ
PM Infrastructure, ALLPLAN

Prekast kirişli köprüler için hassas geometriyi kolay ve hızlı bir şekilde oluşturmak için yeni özel modelleme yaklaşımımızla daha üretken olun. Yeni parametrik modüler modelleme yoluyla modelleme sürecinizi ve özel araçlar aracılığıyla verilerinizi nasıl optimize edeceğinizi öğrenin. Köprü tasarımı ve modelleme iş akışınızda nasıl devrim yaratabileceğinizi size gösterelim.

Akış 3:

#Design #Architecture #Engineering #Fabricate #Build

ALLPLAN Hizmetleri ile Geleceğinizi İnşa Edin

Konuşmacı:
M. GRONBACH
VP Technical Services, ALLPLAN

Akış 4:

#Steel

SDS2 ile Tanışın Çelik Detaylandırma ve İmalat Çözümü

Konuşmacı:
M. MCCARTHY​​​​​​​
Regional Manager of Americas, SDS2

SDS2, konseptten inşaata yapısal çelik yapı endüstrisini destekleyen 3D çelik detaylandırma yazılımı ve diğer çözümlerin lider sağlayıcısıdır. Çözümlerimiz, imalat ve inşaat verimliliği için projeleri optimize etmek için modelleme sürecine benzersiz bir şekilde entegre edilen tescilli, yapay zeka destekli çelik bağlantı tasarımından yararlanır.

2:30 pm to 2:50 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering #Fabricate #Build


Herhangi Bir Konumdan Birlikte Projeler Üzerinde Çalışmak

 

Tüm AEC profesyonellerine uygun prefabrikasyon ve inşaat temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla, inşaatta artan prefabrikasyondan nasıl yararlanacağınızı ve BIM’i pratikte nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

Konuşmacı:
K. KOC
Product Owner Web, Cloud & BIM, ALLPLAN

Bulut teknolojisinin gücünü kullanarak herhangi bir yerden projelerinizde ortak tasarım, mühendislik ve çok disiplinli koordinasyonu nasıl çalıştırabileceğinizi görün. Projelerinizde tek başına çalışmayın, işbirliği yapın ve aynı anda çalışın.

Akış 2:

#Engineering


AASHTO ve Eurocode Design, Bridge BIM İş Akışına entegre edildi

Tüm AEC profesyonellerine uygun prefabrikasyon ve inşaat temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla, inşaatta artan prefabrikasyondan nasıl yararlanacağınızı ve BIM’i pratikte nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

Konuşmacı:
J. NAVRÁTIL
Development Manager, ALLPLAN

Köprü tasarımı iş akışınızda kod tabanlı tasarım ve değerlendirme için bir aracı mı kaçırıyorsunuz? Köprü geometrisi modelleme, analiz ve detaylandırma için farklı programlar arasında manuel veri aktarımından bıktınız mı? Allplan Bridge, AASHTO LRFD ve Eurocode’a göre öngerilmeli beton bölümlerin tasarımı ve değerlendirilmesi için yeni araçlar sağlıyor. Size çözümümüzün etkinliğini ve eksiksizliğini gösterelim.

Akış 3:

#Engineering #Fabricate #Build


Prefabrik trendinden Nasıl Yararlanılır – Planbar ve Tim ile

Tüm AEC profesyonellerine uygun prefabrikasyon ve inşaat temaları üzerine bir dizi çevrimiçi oturum aracılığıyla, inşaatta artan prefabrikasyondan nasıl yararlanacağınızı ve BIM’i pratikte nasıl uygulayacağınızı öğrenin.

Konuşmacı:
C. SCHERNTHANER
Head of Sales Allplan Precast, ALLPLAN

Endüstri uzmanları, yıllık %5’i aşan büyüme oranlarıyla prefabrikasyon için harika bir gelecek öngörüyor. Bu oturumda avantajlara ve tipik prekast proseslerine bakacağız. Ayrıca, gerekli üretim verilerini, ticari verileri ve kullanıcı dostu üretim çizimlerini yüksek verimli ve güvenli bir şekilde sunmanıza olanak tanıyan özel yazılım ihtiyacını da ayrıntılı olarak ele alacağız. Son olarak, prekast eksprese binmeyi düşünen Mühendislik ofisleri için bir taslak çizeceğiz.

Akış 4:

#Steel


Bağlantı Tasarımının Geleceği

Konuşmacı:
D. ZABKA 
Western Territory Manager, SDS2

2:50 pm to 3:10 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering


Mimarlar ve Mühendisler için İleri Modelleme Teknikleri

Konuşmacı:
M. MIKUS
PM Architecture, ALLPLAN

Tasarımlarınızı ve detaylarınızı kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için Allplan ile modellemenin gücünü keşfedin. Proje belgelerinizin, çizimlerinizin ve modellerinizin inşaat için optimize edildiğinden emin olun. Ayrıntıları görmekte zorlanıyor musunuz? Nihai hassasiyetle hassas modeller elde etmek için Allplan’ın entegre modelleme araçlarıyla çalışın.

Akış 2:

#Engineering


Allplan Bridge 2022’de daha fazla haber

Konuşmacı:
G. STREKELJ
PM Infrastructure, ALLPLAN

Köprü tasarımı ve yapımındaki devrim, köprü mühendisleri için dünyanın ilk eksiksiz çözümü olan Allplan Bridge ile devam ediyor. Allplan Bridge 2022 sürümündeki en son gelişmeler ve bir dizi heyecan verici yeni özellik ve işlevselliğin köprü modelleme ve tasarım iş akışınıza nasıl önemli ölçüde fayda sağlayacağı, daha fazla zaman tasarrufu ve daha fazla hassasiyet sunacağı hakkında her şeyi öğrenin.

Akış 3:

#Fabricate #Build


Planbar 2022 – Yeni Nesil Prekast Detaylandırma Yazılımı

Konuşmacı:
F. SCHELLER
Senior Account Manager, ALLPLAN

Bu oturumda Fabian Scheller, tamamen prekast detaylandırmaya adanmış önde gelen CAD çözümlerinden biri olan Planbar’ın öne çıkan özelliklerini sunacak. Planbar’ın otomatikleştirilmiş iş akışlarından ve kalite güvence mekanizmalarından ne kadar faydalanabileceğinizi göreceksiniz – her zaman üretim ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak. Spoiler uyarısı: Planbar ile, donatı, demirbaşlar, boyutlandırma ve etiketleme dahil olmak üzere tüm mağaza çizimlerini yalnızca birkaç tıklamayla son derece otomatik olarak oluşturacaksınız.

Akış 4:

#Steel


Dağıtım Merkezlerine İhtiyacı Artırma

Konuşmacı:
T. HIX
Technical Sales Manager, SDS2

Depo ve dağıtım merkezleri her zamankinden daha fazla talep görüyor. Pazar zorluklarına uyum sağlayarak ve SDS2’deki en iyi araçlardan yararlanarak bu projelerde nasıl ustalaşacağınızı öğrenin – kiriş çerçeveleme ve taban/kaplama levhası programlarından girt ve prekast duvarlara kadar.

3:105 pm to 3:15 pm CEST

Kısa Ara

3:15 pm to 3:35 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering


Gelişmiş Allplan araçlarıyla Projeleri Daha İnandırıcı Şekilde Görselleştirme ve Sunma

Konuşmacı:
M. BALDESSARI
PM Architecture, Engineering, Infrastructure, ALLPLAN

Gelişmiş görselleştirme ve görüntüleme araçlarıyla projelerinizi nasıl daha uygun bir şekilde sunacağınızı anlayın. Proje paydaşlarının tasarımlarınızı daha derinlemesine anlaması gerekir – proje sunumunuzla onları nasıl şaşırtacağınızı öğrenin. Allplan, güçlü, entegre, yenilikçi, son teknoloji ürünü görüntüleme ve görselleştirme araçlarını kullanarak bunu yapmanızı sağlar.

Akış 2:

#Engineering


Arazi Modelleme ve Yol Tasarımı

Konuşmacı:
M. GRAD
Product Owner Allplan Road, ALLPLAN

Tamamen parametrik ve kullanımı kolay bir yol modelleme çözümü mü arıyorsunuz? Yepyeni Allplan Road çözümü ile bu gereksinimleri karşılamayı ve plan yerleşimi oluşturmaya kadar kavramsal planlama için kapsamlı bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz. Çözüm, parametrik eksenler ve yol modelleme yaklaşımının yanı sıra, performanslı bir arazi modelleyicisine ve boru ve kanalizasyon sistemleri için ek yardımcı programlara sahiptir.

Akış 3:

#Engineering #Fabricate #Build


BIM Şantiyeye Nasıl Getirilir?

Konuşmacı:
A. FRÜHAUF
PO Construction, ALLPLAN

BIM’i şantiyeye nasıl getiriyorsunuz? Ve bunu yapmanın faydaları nelerdir? Tasarım ve planlama aşamasındaki BIM’in geleneksel çalışma yöntemlerine kıyasla büyük faydalar sağladığı uzun zamandır bilinmektedir. Allplan ve Bimplus gibi BIM çözümlerinin yükleniciler ve inşaatçılar tarafından uygulama aşamasında kullanılmasından maliyet ve zaman tasarrufunun yanı sıra daha yüksek bir inşa edilebilirlik kesinliği elde edilebilir. Bir sonraki BIM projenizin yürütülmesini planlamak için farklı kaynaklardan gelen tasarım amacı ile nasıl çalışacağınızı öğrenmek için bu oturuma katılın.

Akış 4:

#Steel


Yapısal Üretim Modelinizin İşinize Yaramasını Sağlayın

Konuşmacı:
D. EVANS
VP of North American Sales, SDS2

Her projede zamandan tasarruf etmek ve maliyetleri azaltmak için 3D modelleme ve çelik detaylandırma çözümlerinizden yararlanabileceğiniz anahtar yollarını keşfedin. Bu oturumda, bazı yaygın maliyet tasarrufu mitlerini çürüteceğiz ve mağazanızın benzersiz güçlü yönlerine ve ihtiyaçlarına göre oynayarak gerçek sonuçları nasıl alacağınızı göstereceğiz.

3:35 pm to 3:55 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering


Görsel Komut Dosyasının Gücü

Konuşmacı:
X. XU
PO Visual Scripting, ALLPLAN

Bazı benzer ancak biraz farklı nesneleri tekrar tekrar oluşturmak veya bir projede çok sayıda öğeye bazı değişiklikler uygulamak gibi tekrarlayan görevlerle hiç uğraştınız mı? Verimliliği ve kaliteyi artırmak için bu belirli süreçleri otomatikleştirmek istediniz, ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Yalnızca bazı basit görevleri otomatikleştirmek için bir PythonPart oluşturmak için Allplan Python API ile derinden ilgilenmek istemediniz mi? Allplan Visual Scripting bunların hepsinin cevabıdır.

Akış 2:

#Design #Architecture #Engineering


Allplan için ESS AX3000 MEP çözümleri

Konuşmacı:
M. MIKLAUTZ
Business Development, EDV-Software-Service GmbH & Co. KG

Allplan için AX3000 bina fiziği ve bina hizmetleri mühendislik modüllerinin tüm avantajlarını öğrenmek için EDV-Software-Service GmbH’nin bu oturumuna katılın. Ing.Michael Miklautz, bina fiziği ve bina hizmetleri mühendisliğinin tüm yönlerini kapsayacak şekilde birbirleriyle ve Allplan ile sorunsuz bir şekilde etkileşime giren özel AX3000 MEP modüllerine genel bir bakış sunacak.

Akış 3:

#Design #Architecture #Engineering #Fabricate #Build

Bina Yaşam Döngüsü Yönetimine Giriş

Konuşmacı:
N. REES
Product Director Cloud Services, ALLPLAN

Bina Yaşam Döngüsü Yönetimi (BLM) kavramına giriş. BLM’nin genel hedeflerini, tüm inşaat projesinin faydalarını ve inşaat sonrasında verilerin nasıl canlı tutulacağını anlayın. Başarılı bir BLM uygulamasının kilit bileşenlerinden biri, devir sırasında veri bütünlüğünün korunmasıdır, bu nedenle model ve belge verilerimizle bunu nasıl başaracağımıza bakacağız.

Akış 4:

#Steel

Geleneksel Çelik Yüklemenin Size Maliyeti $$

Konuşmacı:
D. ZABKA
Western Territory Manager, SDS2

Çelik yükleme ve teslimatına modern bir yaklaşım olan SDS2 Yük Planlama, imalatçıların karşılaştığı yaygın sorunların üstesinden gelmek için bir çözüm sunar.

3:55 pm to 4:15 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering

Allplan for Design to Build ile Başlayın

Konuşmacı:
J. KÖHN
Corporate Technical Services Manager, ALLPLAN

Merhaba Allplan ile! Yeni müşterilerin mümkün olan en kısa sürede verimli bir şekilde çalışabilmeleri için yazılıma mümkün olan en kısa sürede aşina olmalarını destekliyoruz. Merhaba Allplan! Size gerçek bir projede her şeyi kendiniz deneme fırsatı verir. Bir göz atın ve Allplan ile çalışmanın ne kadar kolay ve verimli olabileceğini deneyimleyin. Allplan’ın şirketiniz için tam olarak doğru yazılım olduğunu kendiniz görün!

Akış 2:

#Engineering


Betonarme Detaylandırmada Kalite, Verimlilik ve Karlılığın Sağlanması

Konuşmacı:
B. RÜTZEL
PM Engineering, ALLPLAN

Ayrıntılar söz konusu olduğunda, kesinliğin yerini hiçbir şey tutamaz. Projeler giderek daha karmaşık hale geliyor ve modelleme ve detaylandırma, her yönün iyi düşünülmesini ve açıkça iletilmesini sağlamak için her zamankinden daha önemli hale geliyor. Allplan ile betonarme detaylandırmanızda kaliteyi nasıl sağlayabileceğinizi, üretkenliği ve karlılığı nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinizi görün.

Akış 3:

#Design #Architecture #Engineering #Fabricate #Construct

Bir AEC Ekosistemi ve Ortaklık Platformu

Konuşmacı:
S. KAUFMANN
PM BIM Strategy & New Technologies, ALLPLAN

BIM, inşaat sektörünü değiştiriyor. İnşaatta değer yaratmanın dijitalleştirilmesi, giderek uçtan uca bilgi zincirleri sağlamayı hedefliyor. Bunlar, binaların ve yapıların tüm yaşam döngüsü boyunca farklı yazılım ürünleriyle BIM modellerinin çeşitli kullanımına olanak sağlamalıdır. Bu nedenle BIM’in başarısı tek bir merkezi faktör tarafından belirlenecektir: Çözümler arası iş akışlarının kalitesi. Stefan Kaufmann, Allplans Platformları, API’ler ve bağlantılı iş ortağı çözümleri hakkında bir genel bakış sunar.

Akış 4:

#Steel

SDS2 ve Bluebeam ile Oluşturma Şeklinizi Dönüştürme

Konuşmacı:
D. EVANS
VP of North American Sales, SDS2

SDS2 & Bluebeam entegrasyonunun gelecekteki gelişimine ve bunun günlük işlerinizde sizi nasıl destekleyeceğine ilk bakışı görmek için bu oturuma katılın.

4:15 pm to 4:20 pm CEST

Kısa Ara

4:20 pm to 4:40 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture


Daha İyi Proje Kesinliği için Gelişmiş Miktar Çıkışı

Konuşmacı:
T. STEINHART
Product Owner Architecture & Design2Cost, ALLPLAN

Rakamlar dünyamızı belirler. Tasarım sürecinden başlayarak, planlamacılar, kalış kalitesi ve sayılarla ölçülen tasarımın yanı sıra kapsamlı gereksinimleri de yerine getirmelidir. Tasarım ve inşaat aşamasından başlayarak, yaşam döngüsü boyunca ve içerdiği yapı malzemelerinin yıkımı ve geri dönüşümüne kadar olan değerlendirmeler, bir binaya bütünsel olarak eşlik eder. Günümüzde üretim maliyetlerini belirlemek için metraj hesaplamaları bina çevresinde yapılması gereken rakamların bir parçasıdır. Sürdürülebilirlik açısından bakım maliyetleri ve ekolojik ayak izi daha önemli hale geliyor.

Akış 2:

#Engineering


Bağlantılar Dahil Çelik İşleri Modelleme

Konuşmacı:
S. HOLDING
PO Steel, ALLPLAN

BIM projelerinde ve projeleri inşa etmenin en iyi yolunu anlamakta detay önemlidir. Estetik veya yapısal çelik çerçeveleme ve bağlantı detaylarını bir araya getirebilmek, tasarımcıların tasarım amaçlarını iletmesine ve tasarımlarının inşa edilebilirliğini erken bir aşamada düşünmelerine yardımcı olur.

Akış 3:

#Design #Architecture #Engineering #Fabricate #Build


Design to Build için nihai OPEN BIM işbirliği çözümü

Konuşmacı:
T. MÜLLER
PM Interoperability, ALLPLAN

BIM projeleri bilinen iş akışlarını etkiler, BIM gereksinimleri yeni zorluklar getirir. Heterojen yazılım ortamları içindeki işbirliği senaryolarına hakim olunmalıdır. Allplan’daki Bimplus entegrasyonunun, OPEN BIM standartlarına ve iş akışlarına dayalı yeni ve etkili işbirliği yolunu nasıl açtığını öğrenin.

4:40 pm to 5:00 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering


Nokta Bulutundan Bina Modeline

Konuşmacı:
DR. S. MAAS
Scalypso

Yerleşik verilerin yakalanması için lazer tarayıcılar veya dronlar kullanılarak 3D ölçme verimli bir araç haline geldi. Bundan elde edilen nokta bulutu verileri, sahadaki gerçekliği dijital biçimde doğru bir şekilde temsil eder. Elde etmek için hangi olanaklar var, hangi uygulama alanları açılıyor ve bu verileri kullanmanın mimarlar, tasarımcılar ve inşaat mühendisleri için ne gibi avantajları var? Scalypso ve Allplan, kaynaklarından bağımsız olarak nokta bulutlarının hızlı ve kolay değerlendirilmesi için size araçlar sağlar. Projeleriniz için bu yeni teknolojilerin potansiyelinden nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

Akış 2:

#Design #Architecture #Engineering #Fabricate #Construct


Tasarımdan İnşa Etmeye Yönelik Özelleştirme ve Otomasyon

Konuşmacı:
A. PUSCHL
Head of Digital Processes, ALLPLAN

Her adımı elle yapma, her kural kılavuzunu kontrol etme veya aynı adımları yeniden yapma günleri bitti. Artan popülariteye sahip özel uygulamalarla birlikte, mimarlar ve mühendisler artık tasarımları her zamankinden daha hızlı ve daha doğru bir şekilde oluşturmak için iş akışlarını kişiselleştirme yeteneğinden yararlanabilirler. Allplan Pythonparts, parametrik tasarım, otomasyon, düzenlemelerin veya standartların kontrol edilmesini sağlar, emniyet ve güvenliği, çevre korumasını veya hammaddelerin verimli kullanımını sağlar.

5:00 pm to 5:20 pm CEST

Akış 1:

#Design #Architecture #Engineering


Gelecek Nesil İnşa Etme – Allplan Kampüsü

Konuşmacı:
K. SCHMIDT
Head of Education, ALLPLAN

Genç yetenekleri teşvik etmek her zaman stratejik temellerimizden biri olmuştur. Uluslararası Allplan Kampüs programımızın yarının genç profesyonelleri için neler sunabileceğini öğrenin. Gelecek nesli yarının planlama zorluklarına nasıl hazırladığımızı öğrenin.Allplan Campus’ün öğretim profesyonelleri için lisanslar ve teknik bilgi aktarımı sağlayarak eğitimde kullanımı nasıl teşvik ettiğini öğrenin.Uluslararası akademik girişimimiz öğrencilere ve öğretim profesyonellerine geniş bir yelpaze sunar. Kapsamlı bir platformda Allplan çözümlerimizi öğrenmek ve kullanmak için fırsatlar.

Akış 2:

#Engineering


Yapısal Analiz ve Tasarımı BIM iş akışlarına entegre edin

Konuşmacı:
H. OOGINK 
Director Product and Alliances, SCIA

Bir inşaatın tasarım aşamasında önemli bir adım, tasarımın ve binanın güvenliğinin anahtarı olan yapısal analizdir. Bu güvenlikten ve analizden sorumlu olan mühendisler, büyük bir zaman baskısı altında çalışmakta ve tüm paydaşlar tarafından yapılan değişikliklerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Bu çalışmayı çok daha verimli hale getirmek ve hata riskini en aza indirmek için Allplan ve SCIA benzersiz bir çözüm yarattı: SCIA AutoConverter. Bu araç, Allplan modellerini sadece birkaç adımda otomatik olarak analiz modellerine dönüştürür. Avantajları çoktur: mühendisler, sıfırdan modeller oluşturmak zorunda olmadıkları için zamandan tasarruf ederler ve yapısal / mimari model ile analiz modelinin her zaman uyumlu olduğundan ve değişikliklerin takip edildiğinden emin olabilirler. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bu oturumu takip edin.

* Gündem gerektiğinde ALLPLAN tarafından değiştirilebilir.

BU EŞSİZ FIRSATI KAÇIRMAYIN.
BAŞLANGIÇTAN BİZE KATILIN VE GELECEĞE HAZIRLANIN!