Building Smart Türkiye

BAŞARILI PREKAST
PROJELERİ İÇİN

TIM|WORK İLE YENİ BOYUTLAR

3B operasyon planlama ve BIM Yönetimi için yazılım

Başarılı prefabrik eleman planlaması, üretim, ticari sistemler ve BIM uygulamaları için mükemmel operasyon planlaması ve kalite güvenceli veriler gerektirir. Bu ihtiyacı karşılamak için geleceğe yönelik çözümümüz Tim|work’ü geliştirdik.

Tim|work, çok sayıda rutin görevde yardımcı olur, hataları ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve daha fazla verimlilik ve doğruluk sağlar: operasyon planlama aracıdır ve üretim, istifleme ve montajı planlamada, muhasebe ve kalite güvenceli veri oluşturmada size yardımcı olur.

Ve en iyi yanı: Tim|work, tüm ayrıntılara her zaman göz kulak olmanıza yardımcı olur. 3D görünümlerimiz net ve anlaşılması kolaydır. Tüm veriler ve bilgiler her zaman günceldir: herkesin zaman ve paradan tasarruf etmesini sağlayan mutlak bir avantaj.

Yalnızca dünya liderinin sunabileceği avantajlardan yararlanın – Allplan Precast.

Tim|work’ün Avantajları

VERİMLİ= Tim|work

Tim, operasyon planlama ekibinizi zaman alan rutin işlerden kurtarır. Tim|work, onay için planların gönderilmesine bile yardımcı olur – üretim klasörlerinin yerini çevrimiçi bilgiler alır.

Avantajınız: iki basamaklı yüzde aralığında zaman tasarrufu! Müşterimiz FC Nüdling, Tim ile önceki yazılımlarına kıyasla genel üretkenlikte %25’lik bir iyileşme elde etti.

BERRAK= Tim|work

Tim| Work’ün kullanıcı dostu 3D görselleştirmeleri özellikle yararlıdır. Çalışanlarınız listelerdeki öğeleri sıkıcı bir şekilde aramak yerine 3B modelde çok fazla bilgi görür ve yollarını daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde bulur.

Sizin için ne var: 3B modeldeki renk kodlu işaretler, her bir prefabrik elemanın durumunu gösterir. Özellikle aynı adı taşıyan prekast elemanlar arasındaki pahalı karışımlar geçmişte kaldı.

HATASIZ = Tim|work

Tim’de net 3B istifleme, teslimat yöneticisinin çakışmalarını ve yükleme ve nakliye sırasındaki hataları önlemeye yardımcı olur. Otomatik üretim verileri ve ticari veri kalite kontrolleri, hata oranınızı yaklaşık %0’a indirmenize yardımcı olur.

Avantajınız: Tim|work , üretimden önce tüm sürecin adım adım 3B simülasyonunun yanı sıra bir olasılık kontrolü sağlar.

BİLGİLENDİRİCİ= Tim|work

Müşterileriniz güncel tutulmayı takdir ediyor. Tim|work, bir düğmeye basarak bunu mümkün kılar ve ekiplerinizin projeyle ilgili tüm bilgilere anında erişmesini sağlar: teslimat ve üretim çizelgeleri, 3B modeller, kurulum ve eleman planları, geometrik bilgiler ve çok daha fazlası.

İŞBİRLİĞİ= Tim|work

Tim, MES, ERP ve BIM uygulamalarınızı kalite güvenceli verilerle güvenilir bir şekilde sağlar. Sürekli gelişen çok sayıda dışa aktarım seçeneğiyle rekabet gücünüzün devam etmesini sağlayın.

İlerlemeniz gelecek için güvenlikle birlikte gelir:

Tim|work sizi en üst düzeyde tutar.

HANGİ UZMAN EKİPLER TİM|WORK’E DEĞER VERİYOR

Tim|work ile herkes gündemde sırada ne olduğunu bilir. Tüm işlemler yapılandırılabilir. Tim|work, gereken tüm önemli bilgileri sağlar ve her bir prefabrik elemanın durumu herhangi bir zamanda çağrılabilir.

TIM|WORK vazgeçilmez ortağınızdır:

>özellikle üretim, nakliye ve faturalandırmayla ilgili yardımcı koşulların kontrol edilmesi için müşteriye özel kural tabanlı kalite güvencesi
>3B bina modelinin tamamının incelenmesi – önceden CAD deneyimi olmadan bile
>kolay, anlaşılır, model bazlı üretim, istifleme, teslimat ve montaj planlaması
>IFC verilerinin ve fatura bilgilerinin basit bir şekilde oluşturulması
>donatı dahil kalite güvenceli üretim verilerinin otomatik oluşturulması; MES ve lazer sistemleri gibi üretim robotları için optimize edilmiştir
>Planbar ile sorunsuz ortak çalışma

Sizin için doğru modüller

Tim|work = İşbirliği-Yöneticisi

Bilgi yeteneğinizi artırın! Tim|wok İşbirliği- Yöneticisi, tüm bilgileri erişilebilir kılar ve bir projeye dahil olan herkesin aynı verilere erişmesini sağlar. 3B model, bilgilerinizin mevcut durumunu yansıtır.

Tüm proje bilgilerine bir bakışta ve 3B olarak sahip olun: her durum, her değişiklik Tim|work tarafından anında kaydedilir. Planlamacılardan şantiyedeki işçilere veya muhasebecilere kadar herkes bir ekip olarak çalışır. Bu, süreçlerinizi kolaylaştırmaya yardımcı olan önemli bir avantajdır.

> Tanımlanmış iş akışlarının yardımıyla şirketiniz içinde ve harici proje ortaklarıyla işbirliğini basitleştirin.

> Kapsamlı arama ve filtreleme işlevleriyle günlük planlama sürecinizde büyük miktarda bilgiyi yönetin: projelere, çizimlere ve prekast elemanlara göre – ihtiyaçlarınıza göre renk kodlu.

> 3B görselleştirmeler, bilgi bulmayı yalnızca listelere göre daha hızlı ve daha güvenilir hale getirir.

> Veri Gezgini, ihtiyacınız olan her şeye genel bir bakış sağlar; içerdiği bilgilere veya duruma siz karar verirsiniz.

> Tek tıklamayla kolay veri aktarımı – şirketinizin farklı departmanlarında verimliliği artırın.

Tim|work =Operasyon-Yöneticisi

Mükemmel planlama için! Tim|work Operasyon-Yöneticisi, üretimden teslimata ve montaja kadar tüm aşamalar için planlama süreçlerini her zamankinden daha kolay, daha kesin ve daha net hale getiriyor. Simülasyon, 3B modelde gerçekleşir ve zaman çizelgeleri bile görselleştirilebilir.

İstediğiniz kadar sözleşme, üretim, teslimat ve montaj aşamaları tanımlayın ve prekast elemanları bu aşamalara atayın. 3B model planlamayı basitleştirir. TIM|WORK Operasyon-Yöneticisi, operasyon planlaması için mükemmel bir araçtır ve aynı zamanda üretim sırasını 3B modelde görselleştirir.

> 3B model yardımıyla planlama yaparak üretim, teslimat ve montaj süreçlerindeki hataları önleyin.

> 3B model yardımıyla proje ortaklarınızla en uygun inşaat sürecini belirleyin.

> Otomatik durum değişiklikleriyle tüm kullanıcıları ilerleme konusunda bilgilendirin.

Tim|work = Teslimat-Yöneticisi

3B istifleme planlamanız için yeni ve daha önce hiç hayal edilmemiş olanaklar! Bu yenilikçi grafik istifleme programı, istiflemeyi kolay ve net hale getirir. Teslimat-Yöneticisi’nde üretim ve teslimat gruplarınızı gerektiği gibi oluşturun.

3B modelde hangi prekast elemanların hangi istiflerde olduğunu, nelerin hala istiflenmesi gerektiğini ve herhangi bir kısıtlama olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca bireysel toplu raporunuzu 3B grafiklerle yazdırabilir ve e-posta ile gönderebilirsiniz.

> Çakışmasız – garantili: 3D görselleştirme, yükleme ve nakliye sırasında sorunları önlemeye yardımcı olur.

> İstifleme bilgilerini üretim verilerine yerleştirerek üretim sırasını optimize edin.

> İsteğe bağlı: istifleme sırasında otomatik durum değişikliği.

> Tek adımda yığın listeleri ve etiketler oluşturun.

> Yığılmış üretim verileri ERP’ye veya üretim sistemine gönderilebilir.

> Prekast elemanlar veya yığınlar için QR kodlu etiketler yazdırın.

> Tüm ekipler ve ortaklar her zaman günceldir.

Tim|work = Üretim-Yöneticisi

Üretiminizden en iyi şekilde yararlanın! Üretim-Yöneticisi, daha fazla kaynak sağlar ve tablolar veya raylar üzerindeki öğelerin yer kazandıran atamalarını sağlar. Farklı salonlar da kullanılabilir – tesisinizin mümkün olan maksimum kapasiteye ulaştığından emin olmak için ihtiyaç duyduğunuz gibi planlayın.

Tim|work Üretim-Yöneticisi, sabit imalatın üretim planlaması için tasarlanmıştır. Tabloların boyutlarını kendiniz yapılandırabilirsiniz. Bu modül, üretiminiz MES kullanmıyorsa özellikle uygundur ve elbette SMART Production’ın tüm olanaklarını destekler.

> 3B modelde prekast elemanınızı seçin veya eleman listesinden seçin.

> Tim|work Teslimat-Yöneticisi yardımıyla ayarladığınız istifleme, optimum üretim sırasını belirlemeye yardımcı olur.

> Gerekirse üretim listelerini, tablo ve takip atama planlarını ve ayrıca eleman planlarını kolayca ve verimli bir şekilde yazdırabilirsiniz.

> Entegre uygunluk kontrolleri ile üretimde sorunlardan kaçının.

> Proje planları doğrudan üretim salonundaki büyük ekranlarda – akıllı ve verimliliği artıran bir çözüm.

> Tüm veriler tamamen Planbar’dan içe aktarılır

Tim|work = Kalite-Yöneticisi

Yüksek kalite standartlarına sahip şirketler için ideal araç! Kalite Yöneticisi, hatasız veri oluşturmanıza olanak tanır. Tümü için veya yalnızca belirli prefabrik elemanlar için kullanılan kural kümelerini kolayca tanımlayabilirsiniz.

Her kural seti, önceden hazırlanmış elemanları test etmek için herhangi bir sayıda kural içerebilir. Kontroller manuel veya otomatik olarak yapılabilir; örneğin, verileri içe veya dışa aktarırken. Bu, verilerin yalnızca kalite gereksinimlerinizi karşılaması durumunda içe aktarılmasını ve yalnızca hatasız olması durumunda üretime veya ticari sisteme aktarılmasını sağlar.

Ancak, gerekirse yine de yanlış verileri kabul edebilirsiniz. Hatayı kabul edin ve bir yorum alanında gerekçelendirin. Bu durumda TIM tüm süreçleri otomatik olarak belgeleyerek tam izlenebilirlik sağlar.

> Bireysel kurallarınızı çok esnek ve basit bir biçimde tanımlayarak kalite standardınızı önemli ölçüde artırın.

> Bireysel kontrollerle diğer sistemlere veri göndermeden önce hatalardan kaçının.

> Çalışanlarınızın planlama bilgilerini uzun vadede güvence altına alın ve ayrıca harici planlamacılarla kalite kontrolü için kullanın.

MÜŞTERİLERİMİZ TİM|WORK’Ü SEÇTİĞİ İÇİN MUTLU

Verimli planlama, hassasiyet ve mantık, hem bizim hem de müşterilerimizin güçlü yönleridir. Müşterilerimiz ve prekast uzmanlarımız şu konuda hemfikirdir: Tim|work size birlikte çalışabilirlik ve gelecekteki güvenlik için fırsat verir.

Allplan Precast'ı, yeni ürünlerimiz için özelleştirilmiş çözümler geliştiren ve fabrikada uygulama konusunda bizi destekleyen bir ortak olarak görüyoruz.
Werner Pröll
Franz Oberndorfer GmbH & Co KG, CEO Precast plant

İlgili Bilgi