ALLPLAN İLE PARAMETRİK YOL TASARIMI

Allplan, bina ve altyapı projelerinize yol tasarımlarının entegrasyonu için güçlü ve kullanımı kolay modelleme fonksiyonları sunar.

SEZGİSEL VE VERİMLİ İŞ AKIŞLARI

Allplan ile bir yol modeli, atanan kesit şablonları temelinde hesaplanır. Tüm planlar ve raporlar, doğrudan modelden otomatik olarak türetilebilir. Parametrik konsept, bir yol ekseninin eğiminin sonradan değiştirilmesine veya örneğin arazi temel verilerinin kolayca ayarlanmasına izin verir. Allplan, yüksek performansın yanı sıra sezgisel bir kullanıcı arayüzü, basit girdi iş akışları ve model detaylandırma için geniş bir fonksiyon yelpazesi ile etkileyicidir.

POWERFUL TERRAIN MODELING
1. GÜÇLÜ ARAZİ MODELLEME

Yeni Allplan arazi modülü ile en yaygın arazi formatları yüklenebilir, görüntülenebilir ve düzenlenebilir. Çok büyük arazi modellerinin grafiksel gösterimi için nokta bulutları niceliksel olarak hızlı ve kolay bir şekilde azaltılabilir ve arazi kenarları yakalanıp arazi yüzeyi ile birleştirilebilir.

2. PARAMETRİK YOL EKSENLERİ

Yatay ve dikey eksen geometrisinin tanımı, teğet kesişimlerin girişi yoluyla veya ayrı elemanlar olarak sezgisel olarak mümkündür. Manuel eksen girişine ek olarak, çizgi elemanları eksen olarak yakalanabilir ve daha fazla modelleme için kullanılabilir. Parametrik konsept nedeniyle, eksende geometrik değişiklikler olması durumunda model hemen yeniden hesaplanır ve güncellenir.

3. ŞABLON TABANLI KESİTLİ MODELLEME

Yol gövdesinin standart profilini tanımlamak için şablonlar kullanılabilir. Şablonlar, üst yapı, alt yapı ve eğim elemanları için bağımsız olarak tanımlanabilir ve ayrı ayrı birleştirilebilir ve yol eksenine atanabilir. Ardışık şablonların geometrik kesişimi tamamen otomatiktir.

4. OTOMATİK MODEL KONTROLÜ

Otomatik model kontrolü ile tüm yol projesi kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilir. Geometrik olarak hatalı profiller veya yerine getirilmeyen sınır koşulları bu şekilde hemen tespit edilebilir ve düzeltilebilir.

4. OTOMATİK MODEL KONTROLÜ

Otomatik model kontrolü ile tüm yol projesi kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilir. Geometrik olarak hatalı profiller veya yerine getirilmeyen sınır koşulları bu şekilde hemen tespit edilebilir ve düzeltilebilir.

6. KANALİZASYON VE BORU HATTI YÖNETİMİ

Menholler, kanalizasyon ve servis hatları gibi yol gövdesinin yardımcı programları duruma tamamen parametrik olarak yerleştirilebilir ve yolun seyrine göre uyarlanabilir. Hat ve menhol profilleri bir kitaplıktan seçilir ve sonradan kolayca uyarlanabilir.

7. MODEL BAZINDA PLAN VE RAPORLAR

Tüm planlar ve raporlar parametrik yol modeli bazında oluşturulur. Çıktı ile ilgili model bilgileri, herhangi bir zamanda bireysel olarak tanımlanabilen ve uyarlanabilen şablonlarda yönetilir. Birkaç basit adımda şantiye, enkesit ve boyuna profil planları ile dolgu, kazı hacimleri ve esnetme noktaları için tablo halinde raporlar oluşturulabilir.

8. BİMPLUS İLE VERİ DEĞİŞİMİ

BIMPLUS aracılığıyla, Allplan Mühendislik İnşaat ve Allplan Bridge arasında eksen verileri kolayca değiş tokuş edilebilir. Web tabanlı veri alışverişine ek olarak, proje bilgileri LandXML formatında, yerel veri formatı JSON veya bir DWG dosyası olarak çıktı alınabilir.

Allplan ile verimli arazi ve yol planlaması için eğitim videoları

Bu YouTube oynatma listesinde, Allplan ile arazi ve yol tasarımınızı nasıl verimli bir şekilde oluşturacağınızı adım adım gösteren ayrıntılı eğitim videoları bulacaksınız.

Şimdi kullanımda

Allplan AEC 2022

EN İYİ ŞEKİLDE İNŞA EDİLEBİLİRLİK