Doğru araçlar daima elinizin altında

Allplan Engineering 2018 ile gelen yeni aksiyon çubuğu ile, belirli görevler için ihtiyaç duyacağınız komutlara hızla erişebilirsiniz. Menü çubuğu farklı roller (mimari, mühendislik,…) ve modelleme, donatı veya plan oluşturma gibi fonksiyon gruplarını rahatça kullanabilmeniz için görevlere göre yapılandırılmıştır. Net bir şekilde düzenlenen araç kutusunda, uygun Allplan fonksiyonlarını karşılığı olan grup içerisinde bularak, çizim verimliliğinizi arttırırsınız.

Her ekran için en uygun gösterim

Çalışmakta olduğunuz araç veya monitör formatı ne olursa olsun, Allplan Engineering 2018 kullanıcı arayüzünü ekran boyut ve çözünürlüğüne otomatik olarak uyarlar. Otomatik boyutlandırabilme, çalışma aracınızı seçmek için esneklik sağlarken, programın tutarlı ve gereksinimleri karşılayacak şekilde çalışmasını garanti altına alır.

IFC4 ile BIM verisinin gelişmiş gönderimi

Allplan Engineering 2018 ile, serbest form geometriler de dahil olacak şekilde tüm BIM modeli verisini proje paydaşlarınızla kayıp olmadan paylaşabilirsiniz. Bu, BIM modelinizin kalitesi ve hassasiyetini kayda değer şekilde yükseltir. IFC4 kullanımı BIM projesi kontrolünün daha iyi yapılmasını sağlarken, inşa projesinin tüm paydaşlarının karar verme süreçlerini kolaylaştırır ve hızlandırır.

SCIA Engineer ile tek tıklamayla veri alışverişi

Allplan Engineering 2018 versiyonunda, strüktürel analiz yazılımı SCIA Engineer ile veri alışverişi tek tıklamayla, tek adımda gerçekleştirilmektedir. Taşıyıcı model verilerinin gönderilmesi ve alınması gibi işlemlere artık gerek bulunmamaktadır. SCIA Engineer ile doğrudan bağlantı, konstrüksiyon ve strüktürel analiz etkileşimini kayda değer şekilde basitleştirirken, mühendislik ofisindeki işbirliği ortamını, modelle bağlantılı olan tüm keist ve görünüşlerin otomatik olarak güncellenmesi ile daha verimli hale getirir.

Etkili veri yönetimi

Allplan Engineering 2018 ve BIM platformu Allplan Bimplus kombinasyonu ile, BIM projelerinizdeki binlerce parçalık bilgi alış verişini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Allplan Bimplus’dan bilgiyi merkezi olarak tanımlamak ve bir binanın yaşam döngüsü sürecinin tamamında farklı sistem ve disiplinlerde kullanmak için yararlanabilirsiniz. Bu size bilginin detaylandırılmasında esneklik kazandırırken, IFC ve Allplan Bimplus ile veri alış verişini daha verimli hale getirir.

Genel düzenleme çizimleri ile sezgisel iş akışları

Allplan Engineering 2018 içerisindeki ilişkili görünümler, genel düzenleme çizimlerine istediğiniz yerde, modelde, bir kesitte veya görünümde, değişiklikler uygulamanıza olanak tanır. Bununla ilişkili olan tüm plan ve modeller, o anda kullanımda başkaları için bloke edilmiş dosyalar dışında, anında güncellenirler. Bu, tutarlı dokümanlarla genel düzenleme çizimlerinin oluşturulma sürecindeki verimliliği arttırır.

Gereksinimlerden ödün vermeden 3D modelleme

Allplan Engineering 2018 içerisindeki 3D modelleme alanında yapılan çok sayıda optimizasyon, vizyonunuzu, gereksinimlerden ödün vermeksizin uygulamanızı sağlar: kolay kullanımla, esnek ve yüksek kesinlik seviyesinde. Yeni özellikler, serbest formlu 3D objelerin biçim özelliklerinin çoklu modifikasyonunu, kabuk aracını ve eğrisel şekillerin basitçe ve esnek bir şekilde oluşturulmalarını sağlayan “B-spline” eğrilerini içermektedir.

Karmaşık taşıyıcı strüktürlerin 3D’deki donatıları

Allplan Engineering 2018 ile, örneğin köprü strüktürlerindeki değişken kesitli, çift eğrilikli taşıyıcı strüktürlerin donatılarının 3D modelini, hem kısa sürede hem de BIM uyumlu olacak şekilde oluşturabilirsiniz. Donatı, farklı kesitlerde tanımlanır ve kesitler arasındaki geçişler, farklı yollarla tanımlanır. Ek olarak, donatıların nasıl tasarlanacağına dair kurallar da depolanabilir. Bu bilgiler kullanılarak, yazılım, donatı modelini otomatik olarak oluşturur.

Tekrarlayan görevler daha kısa sürelerde tamamlanır

PythonParts kullanarak kendi parametrik objelerinizi tasarlamak, Allplan Engineering 2018 ile sadece bir kaç adım uzağınızda. Önceden tanımlı yapı setlerinden temel elemanları kombine edin ve onları görsel olarak ve karşılık gelen gereksinimlere uygun olacak şekilde bağlayın. Diğer bir çok elemanın yanında, kolonlar, putreller, kirişler, temeller ve merdivenleri yapı setleri içerisinde bulabilirsiniz.

Yeni opsiyon: Allplan Share ile kolay işbirliği

Opsiyonel Allplan Share ve Allplan Engineering 2018 ile, tüm dünyadaki planlama paydaşları ile tek ve aynı Allplan verisi doğrudan işbirliğinden faydalanabilirsiniz. Allplan Share, BIM platformu Allplan Bimplus’ı baz alır ve Model Görüntüleyici, Görev Panosu veya Revizyon Kontrolü gibi ek fonksiyonlar sunar. Allplan Share ile, yönetsel işlerdeki eforunuz azalırken, yerel sunucu satın alma ve bakımı gibi ek maliyetlerden tasarruf edersiniz. ALLPLAN SHARE

*2016 Ekim ve Kasım aylarında 1,006 Allplan müşteri ve müşteri adayı ile yapılan ankette, “Allplan’ı başkalarına tavsiye eder misiniz?” sorumuza, %96 “Evet” yanıtı aldık.


Allplan Engineering Ücretsiz Deneyin

Allplan Engineering inşaat mühendislerinin çalışmalarını gereksinimden ödün vermeksizin yapabileceği, üst düzey BIM çözümüdür. Yüksek performanslı yazılım, mühendislerin bina modellerini, detaylı donatı çizimlerini ve uygulama projelerini araç değişikliğine gerek duymadan yapabilmelerini sağlar.
Hızlı ve hatasız çalışın:

  • Güncel dokümanlar ve profesyonel sunum
  • Yüksek veri hassasiyetiyle verimli donatı modelleme
  • Güvenilir ve takip edilebilir metraj ve maliyet hesapları

Allplan Engineering tam sürümünü, 30 gün boyunca, herhangi bir alım zorunluluğu olmadan kullanın. Yazılımı indirin ve avantajları gözlerinizle görün.

Allplan Size Uzman Desteği Sunmaktadır

Allplan Size Uzman Desteği Sunmaktadır

Allplan’a geçiş desteği: Allplan yerinde destek: Eğer Allplan’a geçmek isterseniz, bölgenizde bulunan bir iş ortağımız size yazılım uyarlanması ile ilgili uzamn destek sağlayacaktır;

İster bir tanıtım, eğitim, geçiş için destek, veri takası, veya yardım ihtiyacınız söz konusu olsun, iş ortağınızla temasa geçiniz.

Herhangi bir sorunuz var mı, veya bağlayıcılığı olmayan bir teklif ister misiniz?

Teklif Talep Et

Notifications