Building Smart Türkiye

ALLPLAN ENGINEERING 2022 WEBINAR

Bu ücretsiz web seminerinde, Allplan eğitmeni Deniz Doğan, Allplan her türlü gerçek 3B yapınızı modelleyip, donatıyı 3B olarak nasıl döşeyebileceğinizi ve bu çalışma yönteminin modifikasyon veya görsel kontrol için ne gibi avantajlar sunduğunu, betonarme paftalarını nasıl üretildiğini gösteriyor.

Allplan programı hakkında aşağıdaki başlıklarla daha fazla bilgi edinin:

Tarih : 16.11.2021

Saat : 20:00

BIM Modelleme ve Metraj

Yapmak istediğimiz yapının gerçek boyutları ve görüntüsü ile 3 boyutlu olarak modelleyebilir, bu modellerde planlarınızı alabilirsiniz. Kesitlerini ve görünüşlerinizi düzenleyebilirsiniz. Kalıp, beton ve ince yapı malzeme metrajlarını istediğiniz şablonda raporlayabilirsiniz.


Donatı

Gerçek 3 boyulu modelinizin içerisine yine gerçek boyutları ile 3 boyutlu donatılarınızı, tasarım ve uygulama aşamalarına göre modelleyerek yerleştirebilirsiniz. Bu donatı modellerinizden donatı plan, kesit ve detaylarını üretebilir, kesin ve doğru, güvenilir donatı metrajlarını alabilirsiniz. Paftalarınızı kendi standartlarınızla birlikte sunumlarınızı yapabilirsiniz.

BİR BAKIŞTA AVANTAJLARINIZ

 

> Gerçekçi 3 boyutlu modele 3 boyutlu donatı

> Görünümler ve kesitler modelden hızlı ve kolay türetilebilme

> Çelik ve hasır listelerinin doğru bir şekilde oluşturulması

> Değişken geometrik elemanlar için donatı oluşturma

> Tüm görünümlerde ve kesitlerde donatının otomatik güncellenmesi

> 3D PDF ile veri alışverişi, diğer yazılımlarla dosya alışverişi, IFC veri üretme.

> Pafta oluşturma

Lütfen Formu Eksiksiz olarak doldurun. Mail adresinize katılım ile ilgili ayrıntılar gönderilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Allplan, inşaat sektörünün zorluklarını karşılamak ve dijital dönüşümden yararlanmak için nihai BIM çözümüdür. BIM yazılımı ve ALLPLAN’ın sektör lideri işbirliği ve entegrasyon araçları ideal kombinasyonu oluşturur.

Allplan Bimplus, tüm disiplinlerin proje oluşturmada verimli bir şekilde işbirliği yapması için nihai açık BIM platformudur. BIM modeli verileri, bilgileri, belgeleri ve görevleri, tüm bina yaşam döngüsü boyunca merkezi olarak yönetilir.

AX3000

AX3000, Allplan için bina hizmetleri mühendisliğinin tüm yönlerini sağlayan tam entegre bir eklentidir: havalandırma, ısıtma, elektrik, sıhhi tesisat ve sprinkler sistemleri.

DAHA FAZLA BİLGİ