Building Smart Türkiye

Mimari

Yapı Mühendisliği

Köprü Mühendisliği

Donatı Mühendisliği

Altyapı Mühendisliği

BIM İşbirliği

ALLPLAN 2021

Performansın Gücü

Allplan, tüm proje aşamalarında tasarım ve yapım sürecine eşlik eden ve entegre olan mimarlar, mühendisler ve müteahhitler için disiplinler arası bir BIM platformudur.

  • Sorunsuz disiplinler arası veri alışverişi
  • 2D ve 3D çalışma yöntemleri arasında serbestçe geçiş yapın
  • Eşsiz bilgi kalitesi ve hassasiyeti

20 / 21 Ekim 2021 | 14:00 – 18:00 (CEST)

ALLPLAN
Öğrenci Versiyonu


Öğrenci olarak Allplan CAD yazılımının güncel sürümünü ticari olmayan amaçlarla ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Allplan Kampüsü – Hizmet platformunuz!
Konu ister sorularla, ister ipuçlarıyla veya Allplan ile ilgili güncel bilgilerle ilgili olsun – Allplan Campus üyesi olarak dünya çapında hızlı ve kolay bir şekilde bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Kullanıcı forumundan sayısız indirmeye, çevrimiçi kütüphaneler ve eğitim hizmetlerinden teknik desteğe kadar – kapsamlı bir hizmet yelpazesi sizi bekliyor.

Kendinize bir bakın ve Allplan topluluğunun bir parçası olun!

Donatı mühendisliğinde bu inovasyona inanamayacaksınız:  Allplan 2021-1-0’da

ALLPLAN

AEC ENDÜSTRİSİ PROFESYONELLERİ İÇİN BIM YAZILIMI

Allplan’le BIM Modellemesi ve metraj…

Oska e-HakedişPro ve Kurum Rapor Eklentisi ile resmi İdarelerin kabul ettiği formatlarda Metraj ve Hakediş sayfalarınızı Excel, Word veya PDF formatında oluşturma…
2B dwg Converter ile dwg projenizin kolaylıkla 3B objeye dönüşümü…
İmar Yönetmeliği Akıllı BIM eklentisiyle kolay ruhsat…
Kurum Rapor Eklentisi sadece Allplan 2021 ve Oska e-HakedişPro ile 
birlikte ve entegre çalışır.

Allplan 2021

Performansın gücünün kilidi açılıyor

Allplan 2021, inşaat sektörünün zorluklarının üstesinden gelmek ve dijital dönüşümden yararlanmak için nihai BIM çözümüdür. BIM yazılımı ve ALLPLAN’in endüstri lideri işbirliği ve entegrasyon araçları ideal kombinasyonu oluşturur. Allplan 2021, optimum performans için çığır açan bir teknoloji sunar: Zorlu geometri, yüksek detay seviyeleri ve çok sayıda ilişkilendirme ile daha büyük ve daha karmaşık projeler üzerinde her zamankinden daha kolay, daha hızlı ve daha eğlenceli çalışabilirsiniz. ALLPLAN’ın bulut teknolojisi, tüm inşaat sektörüyle bağlantı kurmanıza, verimli iş akışlarını kullanmanıza ve BIM’den tam anlamıyla yararlanmanıza olanak tanır.

BIM destekli tasarım

Allplan herhangi bir hata ve çakışmayı tasarım aşamasında tespit ederek inşaattaki gecikmeyi önler.


Video

Sorunsuz veri alışverişi

Yazılım, planlama ortaklarıyla sorunsuz ve güvenilir veri alışverişi sağlamak için DWG, DXF, DGN, IFC4 ve PDF dahil tüm geleneksel değişim formatlarıyla yüksek kaliteli arayüzler içerir.

Optimize edilmiş ekip çalışması

Allplan ile, bir ofis içindeki bir proje üzerinde ve ayrıca birden fazla lokasyonda işbirliği yapabilirsiniz. Bulut tabanlı platform Bimplus ve Allplan Share ile birlikte, BIM modellerinin çoklu disiplinler arası koordinasyonu gerçeğe dönüşüyor.

Hızlı üretkenlik

Modern ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü, hızlı bir şekilde öğrenmenizi ve daha üretken olmanızı sağlayan rol ve görev tabanlı çalışmayı kolaylaştırır.

Uygulama esnekliği

Allplan, tamamen iki boyutlu çalışma çizimlerinden objeye yönelik BIM çalışma yaklaşımına kadar, bireysel tasarım süreçlerinizde esnektir.

Üst düzey görselleştirme

Maxon'dan entegre CineRender, doğrudan Allplan'de sezgisel ve verimli bir şekilde yüksek kaliteli görseller oluşturmanıza olanak sağlar.


Video

Tasarım serbestliği

Allplan'a entegre olan Siemens'in güçlü Parasolid modelleme çekirdeği, 3B modeller oluştururken daha fazla özgürlük sunar.


Video

Güvenilir metrajlar

Metrajlarda maksimum güvenilirlikten yararlanın; 3B modelden oluşturulan oda planları, zemin alanı hesaplamaları ve kapı listeleri.


Video

Sorunsuz tasarım süreci

Allplan tüm tasarım sürecini tek bir sistemde destekler - ilk taslaktan son genel düzenleme ve donatı çizimlerine kadar.


Video

Çeşitli kullanım alanları

Modern ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü, hızlı bir şekilde öğrenmenizi ve daha üretken olmanızı sağlayan rol ve görev tabanlı çalışmayı kolaylaştırır.

CAD ve strüktürel analiz

Allplan, tamamen iki boyutlu çalışma çizimlerinden objeye yönelik BIM çalışma yaklaşımına kadar, bireysel tasarım süreçlerinizde esnektir.

En üst düzeyde donatılar

Donatılar, bileşenler ve gerekirse tendonlarla tamamlanan entegre bir 3B model, mümkün olan en yüksek tasarım güvenilirliği ve netliğini sağlar.
Video

Allplan 2021: Paketlerin karşılaştırılması

Allplan Share


'Allplan Share' ile tek ve aynı Allplan verisi ile dünya çapındaki planlama ortaklarıyla doğrudan işbirliğinden faydalanırsınız. BIM platformu Allplan Bimplus'a dayanır ve ayrıca açık API aracılığıyla diğer araçlara doğrudan bağlantıya izin verir.

Allplan Workgroup Manager


CAD iş istasyonlarının yerel ağlarda (LAN) ve internet üzerinde işbirliğini düzenler. Orta ve büyük ölçekli inşaat şirketlerinde etkin bir ekip çalışması ortamı sunar. Bir ağ ortamındaki iş istasyonları ile çalışmak tek başına çalışan bir iş istasyonu ile çalışmak kadar kolaydır.

Allplan License Server


Allplan Lisans Sunucusu, lisanslarınızın etkin yönetimini ve optimum kullanımını sağlar. Lisans sunucusu, ofis dışındaki lisanslar için esnek kullanım sunarken kurumsal ağdaki lisanslara güvenli erişim sağlar.

Allplan Bridge


Allplan Bridge, köprülerin parametrik modellemesi için güçlü bir BIM çözümüdür. Parametrik 3B model, benzersiz bir kullanım kolaylığı ve esneklik düzeyi sunarak önemli tasarım süresinden tasarruf sağlar.

ALLPLAN Yazılım Güncelleme Anlaşması

Allplan Yazılım Güncelleme Anlaşması ağımızın bir üyesi olarak, her zaman en son sürümle çalışırsınız ve ayrıca yazılımınızın tüm seçeneklerinden verimli bir şekilde faydalanırsınız. Yönetici, mimar, ofis yöneticisi veya genel müdür olun, destek ekiplerimiz sorularınıza verimli, kapsamlı ve profesyonel bir şekilde yanıt verir.

ALLPLAN connect

Uluslararası hizmet portalımız – Allplan Connect ile, küresel bir Allplan topluluğundan yararlanabilirsiniz. Uzmanlara bugün katılın!

ALLPLAN ONLINE EĞİTİMLER

Kaydedilmiş veya canlı olarak izleyebileceğiniz webinarları keşfedin

ALLPLAN, AEC ENDÜSTRİSİ İÇİN BIM
ÇÖZÜMLERİNİN KÜRESEL SAĞLAYICISIDIR

NEMETSCHEK, ALLPLAN VE CAD YAZILIMININ TARIHI

30 yılı aşkın bir süredir Allplan, mimarları, mühendisleri, yüklenicileri ve yapı yöneticilerini, binaların planlanması, inşası ve yönetilmesi için inovatif yazılım çözümleri sunarak desteklemektedir. Bir CAD öncüsü olarak, Profesör Georg Nemetschek Yapı ve İnşa için Mühendislik Ofisini Münih şehrinde 1963 yılında kurdu. 1981 yılında, bu şirket CAD çözümümüz Allplan’ın ilk versiyonunu 1984 yılında pazara süren Nemetschek Programmsystem GmbH ismini aldı. Nemetschek Allplan GmbH 2008 yılında kuruldu ve 2015 yılında Allplan GmbH olarak isimlendirildi. Günümüzde, Allplan GmbH açık BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) çözümlerinin önde gelen Avrupalı üreticisidir.